°C
   2020 07 08 Trečiadienis

   D. Trumpas paskelbs „Antifa“​​ teroristine grupuote

   Nuotrauka: kxtvb nuotr.

   2020-06-01 21:00:00

   JAV prezidentas D. Trumpas sekmadienį paskelbė, jog JAV vyriausybė planuoja radikalių kairiųjų pažiūrų grupuotę „Antifa“ paskelbti teroristine organizacija.

   D. Trumpas teigia, jog „Antifa“ yra pagrindiniai JAV niokojančių riaušių organizuotojai. 

   Situacija prasidėjo nuo video įrašo, kur įamžintos paskutinės G. Floyd gyvenimo akimirkos. G. Floyd buvo sulaikytas policijos, kai bandė parduotuvėje apsipirkti padirbtais pinigais. Įraše matoma, jog policininkas sutramdęs sulaikytąjį, keliu užspaudė jo kaklą ir taip praleido 8 minutes, ko pasekoje D. Floyd prarado sąmonę ir mirė.

   „Jungtinės Amerikos Valstijos skelbia ANTIFA grupuotę teroristine organizacija“,- teigė JAV prezidentas savo twitter paskyroje.

   Kol kas neaišku, kas taikų protestą pavertė riaušėmis, kaltinimų sulaukia  ir į ANTIFA, ir nacionalistų grupuotės. 

   Sekmadienį JAV prezidentas Twitter paskyroje rašė: „Kaltininkai aiškūs - tai Antifa. Nekaltinkite kitų!“

   JAV valstybės sekretorius Mike Pompeo savo nuomone apie riaušių pradininkus nesidalino. Nors interviu su Fox News jis paminėjo, jog riaušių dalyviai „primena Antifa“, jis taip pat pabrėžė: „Manau tikrąją situacijos pablogėjimo priežastį išsiaiškinsime tik vėliau.“

   Minesotos generalinis prokuroras Keith Ellison interviu teigė, jog „turime duomenų, jog riaušes skatino žmonės iš kitų valstijų“, bet neatskleidė, ar sulaikytieji priklausė kažkuriai grupuotei.

   Ketinimai „Antifa“ paskelbti teroristine organizacija senate pasirodė kur kas anksčiau, dar 2019 metais, kai buvo teigiama, jog „Antifa prieštarauja demokratinėms taikaus susibūrimo ir kalbos laisvės vertybėms“.

   Šis pasiūlymas buvo iškeltas po to, kai su „Antifa“ vadovybe susiję individai grasino JAV imigracijos tarnybos vadovams bei žurnalistei Andy Ngo.   Skaityti komentarus