°C
   2021 01 27 Trečiadienis

   D. Trumpas: jei rinkimus laimės J. Bidenas, JAV taps „dar viena Venesuela“

   Nuotrauka: EPA-ELTA nuotr.

   2020-07-30 11:00:00

   JAV prezidentas Donaldas Trumpas įspėja dėl šalies grįžimo prie Paryžiaus klimato kaitos susitarimo, jei jis pralaimės rinkimus.

   Lankydamasis naftos gavybos komplekse Midlande (Teksasas), D. Trumpas sakė, kad dėl tokio žingsnio  JAV patirtų konkurencinę žalą ir tai kainuotų „milijardus dolerių“. Jei į valdžią ateis demokratai, jie sugriaus ne tik naftos ir dujų pramonę, bet ir visą JAV ekonomiką, kalbėjo respublikonas prezidentas. JAV tada esą taptų „dar vien Venesuela“.

   Prieš lapkritį vyksiančius prezidento rinkimus D. Trumpas apklausose atsilieka nuo savo varžovo demokrato Joe Bideno.   Buvęs JAV viceprezidentas J. Bidenas savo pergalės atveju pažadėjo grįžti prie Paryžiaus klimato kaitos susitarimo ir užsiminė apie dar ambicingesnius tikslus.
   D. Trumpas, 2017 metų pradžioje stojęs prie šalies vairo, paskelbė apie JAV pasitraukimą iš JT klimato kaitos susitarimo.

   D. Trumpo viešnagė Teksase buvo deklaruota kaip prezidento kelionė ir apmokėta iš mokesčių mokėtojų pinigų. Tačiau ji labiau panėšėjo į rinkimų kampanijos renginį. D. Trumpas aštriai užsipuolė J. Bideną ir „radikalius kairiuosius“ demokratus.   „Jie nori su šaknimis išrauti ir sunaikinti amerikietiškas vertybes, - kalbėjo D. Trumpas. – Jie nori iš nacionalinio gyvenimo ištrinti bet kokį religijos pėdsaką. Jie nori indoktrinuoti mūsų vaikus, atimti finansavimą iš policijos, sunaikinti priemiesčius, kurstyti neramumus (....)“.

   Šie teiginiai neatitinka J. Bideno tikrosios programos.

   Skaityti komentarus