°C
   2020 08 09 Sekmadienis

   D. Trumpas JAV Nepriklausomybės dieną žadėjo ginti amerikietišką svajonę

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2020-07-05 19:00:00

   JAV Nepriklausomybės dienos proga prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį sakė kalbą Baltuosiuose rūmuose, Vašingtone, tačiau, užuot pasinaudojęs proga suvienyti žmones, jis sau įprasta maniera kalbėjo apie žiniasklaidą, „kairiųjų radikalus“ ir šalies istoriją, praneša naujienų agentūra dpa.

   Kreipdamasis į amerikiečius D. Trumpas įžvelgė paraleles tarp JAV kovos prieš nacius ir dabartinių laikų, kai, anot jo, „bus nugalėta radikalioji kairė“.

   JAV prezidentas kaltino žiniasklaidą „savo oponentams dirbtinai lipdant rasistų etiketę“, netgi tiems patriotiškiems amerikiečiams, „kurie ištikimai gina Amerikos istoriją“.

   D. Trumpas žadėjo ginti amerikietišką gyvenimo būdą, kuris prasidėjo italų jūrininkui Kristupui Kolumbui „atradus“ Ameriką.

   „Mes išvien kovosime dėl amerikietiškos svajonės ir ginsimės, kad apsaugotume amerikietišką gyvenimo būdą, prasidėjusį 1492 m., kai K. Kolumbas atrado Ameriką“, – sakė JAV prezidentas.

   Dauguma istorikų nepritaria nuomonei, kad K. Kolumbas „atrado“ Ameriką, nes ten jau gyveno tenykščiai gyventojai.

   „Niekada neleisime piktai miniai griauti mūsų paminklus, ištrinti mūsų istoriją, indoktrinuoti mūsų vaikus ar paminti mūsų laisves“, – pabrėžė D. Trumpas, užsimindamas apie protestuotojų pastaruoju metu nuverčiamos paminklus, kurie, jų manymu, turi rasistinę praeitį.

   Nepriklausomybės dienos renginio metu liepos 4 d. virš Vašingtono praskrido kariniai lėktuvai, o sutemus įvyko fejerverkų šou.

   Didelis renginys įvyko tuo metu, kai valdžia ragina amerikiečius vengti šventinių susibūrimų.

   Įvairios valstijos stengėsi apriboti Nepriklausomybės dienos renginius po to, kai trečiadienį JAV buvo užfiksuota 55 000 naujų COVID-19 infekcijos atvejų – daugiausiai per parą iki šiol.

   Savo kalboje D. Trumpas, neturėdamas jokių įrodymų, teigė, kad 99 procentai koronaviruso atvejų yra „visiškai nepavojingi“, ir gyrėsi, kad jo strategija kovoje su COVID-19 „sėkmingai juda į priekį“.

   JAV užfiksuota daugiausiai koronaviruso atvejų pasaulyje – 2,8 milijono. Ten COVID-19 pasiglemžė 129 000 žmonių gyvybes.

   Skaityti komentarus

   Birutė 2020 06 07 01:36

   Reikia nepamiršti, kad Amerikoje gyvena virš 330 milijonų gyventojų ir mirtingumo procentas yra labai mažas. Trumpo pranešimas Nepriklausomybės dienos proga skambėjo visiškai skirtingai negu šiame straipsnyje aprašoma. Nepavyko Demokratų planas su Rusija, neišdegė su apkalta dėl Ukrainos, neišgąsdino su virusu, nepadėjo net organizuotos riaušės su savo miestų niokojimu ir žudymais- tai vėl pradeda virusą atgaivinti. Jie griebiasi už šiaudo, nes ta baimė, kad jų korupcija išlėks į orą ir už nusikaltimus teks atsakyti, veda juos į beprotybę. Na, reikia išlaukti iki lapkričio 3d. Ir visi virusai sugrįš į laboratorijas, riaušės baigsis , rasizmas išnyks ir dar keturis metus stebėsime demokratų naujus šposus. Įdomu, ką jie dar sugalvos?

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai