°C
   2021 03 04 Ketvirtadienis

   D. Trump‘as per konservatorių suvažiavimą sakys pirmąją savo kalbą po kadencijos pabaigos

   Nuotrauka: thebostonglobal.com nuotr.

   2021-02-22 11:00:00

   Buvęs JAV prezidentas Donald‘as Trump‘as šią savaitę pirmą kartą viešai pasirodys po išvykimo iš Baltųjų rūmų kasmetinėje konservatorių konferencijoje, kuri vyks Orlande, Floridoje.

   D. Trump‘as, kuris nepasirodė jokiame svarbiame renginyje nuo sausio 20 d., kai pasakė paskutinę kalbą prieš prezidento Joe ‚ inauguraciją, kalbės paskutinę renginio dieną, vasario 28 d., sekmadienį.

   D.Trumpas savo kalboje aptars Respublikonų partijos ateitį, taip pat pažers kritikos J. Biden‘o „pražūtingai amnestijai ir sienų politikai“.

   Buvęs prezidentas nuo pat savo kadencijos pabaigos ir persikėlimo su šeima į Floridą dažniausiai tylėdavo ir, be to, negalėjo naudotis socialine žiniasklaida kaip priemone bendrauti su savo palaikytojais po to, kai „Twitter“ visam laikui uždraudė jam naudoti šiuo socialiniu tinklu. Taip pat ir „Facebook“ neribotam laikui uždraudė jam naudotis savo paskyra, po sausio 6-osios riaušių prie JAV Kapitolijaus.

   D.Trumpas Rūmų buvo apkaltintas antrą kartą dėl teiginių, neva jis kurstė „sukilimą“, kalbėdamas apie riaušes, o Senatas surengė teismo procesą dėl jo nuteisimo už įtariamą nusikaltimą, tačiau praėjusią savaitę jis buvo išteisintas.

   Buvęs prezidentas išteisinimo dieną paskelbė pareiškimą, kuriame sakoma, kad jis planuoja „pasirodyti su šviesios, švytinčios ir beribės Amerikos ateities vizija“, komentaras sutampa su jo planais kalbėti apie konservatorių judėjimo kryptį per konferenciją šią savaitę.

   „Mūsų istorinis, patriotinis ir galingas judėjimas, skirtas tam, kad vėl taptume didinga šalimi, dar tik prasidėjo", - sakoma jo pranešime. „Per ateinančius mėnesius turiu daug kuo pasidalinti su jumis ir tikiuosi tęsti mūsų neįtikėtiną kelionę kartu, kad pasiektume Amerikos didybę kartu su visais žmonėmis. Iki pat šiol nieko panašaus nėra vykę! “

   Kiti žinomi konferencijos pranešėjai yra šie: buvęs D.Trump'o valstybės sekretorius Mike'as Pompeo, buvęs D.Trump'o būsto ir urbanistikos sekretorius Ben Carson, Floridos gubernatorius Ron DeSanti, buvusi D.Trump'o spaudos sekretorė Sarah Sanders ir Pietų Dakotos gubernatorė Kristi Noem.

   Šių metų vasario 25–28 d. konservatorių konferencija vyks Orlando mieste.

   Skaityti komentarus