°C
   2023 05 29 Pirmadienis

   Buvusi Pentagono pareigūnė: JAV turi rengtis karui su Rusija

   Nuotrauka: Getty Images

   2022-01-13 13:00:00

   Pasak buvusios Pentagono patarėjos Rusijos, Ukrainos ir Eurazijos klausimais (2012-2015 m.), demokratų partijos narės Evelyn Farkas, JAV turi būti pasirengusios karui su Rusija, jei Maskva nuspręs artimiausiu metu įsiveržti į Ukrainą.

   E. Farkas teigimu, Rusijos invazija į Ukrainą „yra labiau tikėtina nei netikėtina“. Jos manymu, Maskvos ir Vašingtono derybos šią savaitę nebus sėkmingos.

   Atkartodama George‘o W. Busho žodžius, pasakytus prieš 2003 metų JAV invaziją į Iraką, ji pakvietė amerikiečius burtis į tarptautinę koaliciją, kuri nuverstų Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. 

   Pasak E. Farkas, Rusija negerbia tarptautinių įstatymų, ką parodė ir neseniai vykę protestai Kazachstane, todėl V. Putinas tikrai pulsiąs Ukrainą: „Jei taip įvyks, mes įstrigsime krizėje ne tik dėl Ukrainos, bet ir globalios pasaulio tvarkos ateities. Nesuvaldytas Putinas grobs vis daugiau žemių, kad atstatytų šalies sienas, buvusias iki 1991 metų ir įkurtų Didžiąją Rusiją.“

   Šiuo metu Ženevoje (Šveicarija) vyksta JAV ir Rusijos derybos dėl Maskvos Vašingtonui 2021 metų gruodį pateiktų saugumo pasiūlymų. Kremlius nori raštiškų garantijų, kad NATO nepriims Ukrainos ir Sakartvelo, tuo tarpu Vašingtonas nerimauja dėl rusų karių, esančių prie Ukrainos sienos. 

   Nepaisant skirtingų pozicijų, abiejų pusių diplomatai teigia norintys pasiekti bendrą susitarimą. Rusija neigia, kad planuoja karinę agresiją prieš Ukrainą. Maskva apkaltino JAV didinant įtampą tiekiant Kijevui ginklus ir kitokią karinę paramą.

   Šaltinis 

   Tai yra autoriaus nuomonė, už kurios turinį minfo.lt neatsako.

   Skaityti komentarus