°C
   2022 06 30 Ketvirtadienis

   Buvęs Rusijos prezidentas įspėja apie „griaunamą pasaulio tvarką“

   Nuotrauka: Sputnik

   2022-04-10 17:00:00

   Pasak buvusio Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo, savo nuomonę išsakiusio balandžio 9 dieną „Telegram“ kanale, precedento neturinčios Vakarų sankcijos Rusijai dėl jos karinės agresijos Ukrainoje toliau griauna egzistuojančią tarptautinių institucijų sistemą ir Jungtinių Tautų autoritetą. Rusija iš Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos išmesta balandžio 7 dieną. 

   D. Medvedevo teigimu, tai, ką dabar Vakarai vadina sankcijomis, tėra vienašaliai apribojimai, kurie prieštarauja tarptautiniams įstatymams: „Tai ne kas kita, kaip Rusijos Federacijos suverenių teisių pažeidimas, kurį padarė tam tikros tautos ir blokai“, – sakė jis ir pavadino bausmes neteisėtomis.

   „Beprecedenčio masto“ Maskvai taikomi apribojimai tik prives prie „visų tarptautinių institucijų ir pirmiausia Jungtinių Tautų žlugimo“, perspėjo D. Medvedevas, šiuo metu einantis Rusijos saugumo tarybos vadovo pavaduotojo pareigas.

   Kiti apribojimai taip pat gali nuvesti tarptautinių santykių sistemą į „aklavietę“, nes santykiai tarp daugelio tautų bus arba pažeminti, arba nutraukti, sakė jis.

   D. Medvedevas taip pat sakė, kad sankcijos gali būti vertinamos kaip tik agresija, nes jomis „siekiama sužlugdyti tautos ekonominę nepriklausomybę, taigi ir jos suverenitetą“.

   „Iš esmės... tai ekonominio karo paskelbimas“, – pridūrė jis ir perspėjo, kad šie veiksmai reikalauja savigynos priemonių.

   „Niekas neturėtų abejoti, kad Rusija pasinaudos savo teise [savigynai] visomis, jos manymu, būtinomis priemonėmis“, – sakė jis. Vis dėlto, anot D. Medvedevo, sankcijos nepasieks užsibrėžto tikslo – susilpninti Rusiją. Jis pridūrė, kad jos tik privers Rusijos žmones susitelkti ir į šalis, įvedusias sankcijas, žiūrėti kaip į priešes.

   „Rezultatas bus sugriauta pasaulio tvarka ir itin sunkios pasekmės pasaulio ekonomikai“, – perspėjo D. Medvedevas ir pridūrė, kad iki to laiko „visiems bus aišku, kad tariamas sankcijų efektyvumas yra absoliutus melas“.

   Tokie komentarai buvo pateikti ES paskelbus naują sankcijų Rusijai etapą. Balandžio 9 dieną blokas paskelbė, kad skirs baudas finansų ir prekybos sektoriams, taip pat embargą Rusijos anglims. Naftos ir dujų eksportas liko nepakitęs.

   Šaltinis

   https://www.rt.com/russia/5535...

   Skaityti komentarus

   Šaunuolis 2022 11 04 12:35

   Medvedevas

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Šaunuolis 2022 11 04 12:36

   Medvedevas

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai