°C
   2020 04 07 Antradienis

   Australijos ugniagesiai: labiausiai nukentėjusioje Naujojo Pietų Velso valstijoje suvaldyti visi krūmynų gaisrai

   Nuotrauka: natureaustralia.com nuotr.

   2020-02-13 21:00:00

   Nuo pražūtingų krūmynų gaisrų labiausiai nukentėjusioje Australijos Naujojo Pietų Velso valstijoje buvo suvaldyti visi gaisrai, agentūrai AFP sakė šalies ugniagesiai. Tai rodo, kad kelis mėnesius trunkanti krūmynų gaisrų krizė Australijoje, pareikalavusi 33 žmonių gyvybių, artėja prie pabaigos.

   „Visi gaisrai Naujojo Pietų Velso valstijoje dabar yra suvaldyti. Tai labai geros žinios“, – sakė kaimo vietovių priešgaisrinės tarnybos atstovas.

   Liūtys padėjo užgesinti liepsnas, kurios nuo rugsėjo liepsnojo išilgai rytinės pakrantės.

   Gaisrai išdegino didesnį nei 10 mln. hektarų plotą Australijos rytuose ir pietuose, pražudydami mažiausiai 33 žmones ir maždaug milijardą gyvūnų. Liepsnos suniokojo per 2 500 namų.

   Gaisrus sustiprino užsitęsusi sausra ir klimato kaita. Po alinamos sausros Australijoje prasidėjo stipriausios per 30 metų liūtys, kurios ir padėjo užgesinti didžiausius ir suvaldyti dar tebeliepsnojančius gaisrus.

   „Po tikrai pražūtingo gaisrų sezono tiek ugniagesiams ir gyventojams, kurie taip stipriai kentėjo šį sezoną, Naujojo Pietų Velso valstijoje jau suvaldyti visi gaisrai“, – nurodė tarnyba.

   Australijos sostinės teritorijoje aplink Kanberą ugniagesiai vis dar bando suvaldyti vieną gaisrą, bet teigiama, kad jis nekelia grėsmės.

   Skaityti komentarus