°C
   2023 09 30 Šeštadienis

   Australijos imigracijos reikalų ministras antrą kartą atšaukė Novako Džokovičiaus vizą

   Nuotrauka: Tennis World USA nuotr.

   2022-01-14 19:00:00

   Geriausiu pasaulio tenisininku pripažinto Novako Džokovičiaus Australijos viza buvo atšaukta antrą kartą per 10 dienų.  Australijos imigracijos ministras Alexas Hawke'as paskelbė pareiškimą atsižvelgdamas į griežtą Australijos vyriausybės „COVID-19” politiką.

   Pastarąsias 2 dienas buvo spekuliuojama, jog N. Džokovičius gali būti deportuotas iš Australijos, kadangi nesilaikė šalies įstatymų. Tačiau vakar jo pavardė buvo įtraukta į „Australian Open“ burtų traukimą, todėl buvo manoma, kad vyriausybė galimai sutiko priimti N. Džokovičių.

   Tačiau dabar imigracijos ministras pasinaudojo savo įgaliojimais pagal Migracijos įstatymo 133C straipsnio 3 dalį ir panaikino N. Džokovičiaus vizą.  2022 m. sausio 14 d. pareiškime rašoma: „Šiandien aš pasinaudojau savo įgaliojimais pagal Migracijos įstatymo 133C skirsnio 3 dalį panaikinti Novako Džokovičiaus turimą vizą dėl jo paties sveikatos ir tvarkos priežasčių, remdamasis bendrais visuomenės interesais“.

   Jis teigė, kad federalinio teismo nuosprendis atkurti N. Džokovičiaus vizą yra anuliuojamas ir kad tokį sprendimą jis priima atsižvelgdamas į visą turimą informaciją.  „Šis sprendimas buvo priimtas po 2022 m. sausio 10 d. Federalinio apygardos ir šeimos teismo pateiktų nurodymų ir panaikina ankstesnį sprendimą dėl procedūrinio teisingumo“, – sakė jis.


   „Priimdamas šį sprendimą atidžiai apsvarsčiau informaciją, kurią man pateikė Vidaus reikalų departamentas, Australijos pasienio pajėgos ir pats ponas N. Džokovičius.  Australijos vyriausybė yra tvirtai įsipareigojusi saugoti valstybės sienas, ypač dėl „COVID-19” pandemijos“, – toliau rašoma pareiškime.

   „Dėkoju Vidaus reikalų departamento ir Australijos pasienio pajėgų pareigūnams, kurie kiekvieną dieną dirba, kad tarnautų Australijos interesams vis sudėtingesnėje veiklos aplinkoje.”

   N. Džokovičiaus teisininkų komanda iš anksto nutuokė, kad serbų teniso pažiba ir vėl gali būti deportuojamas, todėl iš anksto ruošėsi dar kartą paduoti apeliaciją federaliniame teisme.  „Australian Open“ prasidės pirmadienį ir jie nori viską sutvarkyti iki to laiko. Taigi, N. Džokovičiaus komanda ketina pateikti apeliaciją penktadienį, tikėdamiesi, kad skundas bus išnagrinėtas per savaitgalį ir baigtas iki sekmadienio.


   Skaityti komentarus

   kEMlzpAX 2022 22 01 03:13

   555

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai