°C
   2020 10 24 Šeštadienis

   Australijoje išgelbėtas paskutinis delfinas iš didžiausio kada nors įstrigusio būrio

   Nuotrauka: REUTERS-Scanpix nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-09-28 09:00:00

   Pietų Australijoje tarp daugybės žuvusių delfinų gaišenų sekmadienį buvo aptiktas ir išgelbėtas dar vienas ir jau paskutinis delfinas.

   Iš viso pavyko išgelbėti 110 iš maždaug 470 praėjusią savaitę atokiame Tasmanijos valstijos uoste įstrigusių delfinų.

   Tasmanijos aplinkosaugos departamento atstovas agentūrai AFP sakė, jog aptikti dar gyvą delfiną po šešių dienų nuo tada, kai buvo pastebėtas įstrigęs delfinų būrys, buvo „visiškai netikėta“.

   Skelbiama, kad jis buvo išplukdytas į jūrą.

   Didžiulis paprastųjų grindų būrys įstrigo Makvorio uosto įlankoje retai apgyvendintoje Tasmanijos vakarinėje pakrantėje.

   Delfinų gelbėjimo operacijoje dalyvavo daugiau nei šimtas gelbėtojų. Tačiau dabar daugelis savanorių ir aplinkosaugininkų ėmėsi nebe gelbėjimo, bet žuvusių delfinų gaišenų išgabenimo operacijos.

   Daugiau nei dešimties kilometrų plote yra per 300 žuvusių delfinų, kurių gaišenos bus tempiamos į atvirą jūrą.

   Valdžia perspėja, kad šiame rajone gali būti aptikta daugiau įstrigusių delfinų, o kai kurie jų gali įstrigti ir antrą kartą.

   Tasmanijoje palyginti dažni atvejai, kai kur nors įstringa banginiai ar delfinai, tačiau šįkart įstrigusių delfinų skaičius yra laikomas didžiausiu šalies istorijoje.

   Kodėl delfinai ir banginiai užplaukia ant seklumų ar metasi į sausumą, iki šiol nėra tiksliai žinoma.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus