°C
   2020 06 01 Pirmadienis

   Apklausa: Vidurio Europos šalių piliečiai mano, kad demokratijai vėl kyla pavojus

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-11-05 17:00:00

   Praėjus trims dešimtmečiams po Berlyno sienos griuvimo, po Geležinės uždangos griūties bei vėlesnio Sovietų Sąjungos žlugimo, šiuo metu laisvė ir teisinės valstybės principai vis dar yra nepasiekiami milijonams žmonių Vidurio Europoje, o demokratijai vėl kyla grėsmė, rodo didelės atliktos apklausos rezultatai, informuoja „Euronews“. 

   Daugiau kaip 12 500 žmonių iš septynių šalių Vidurio Europoje – Bulgarijos, Čekijos, Vokietijos, Vengrijos, Lenkijos, Rumunijos ir Slovakijos – dalyvavo organizacijos „Open Society Foundations“ užsakytame tyrime.

   Daugiau kaip pusė kiekvienoje šalyje apklaustų žmonių, išskyrus Čekiją, patvirtino, kad demokratijai kyla grėsmė. Ypač pesimistiška šiuo klausimu vyresnioji karta – žmonės, gimę dar prieš 1946 metus.

   Bulgarijoje, Rumunijoje ir Vengrijoje didžioji dalis apklaustų žmonių mano, kad rinkimai jų šalyse nėra nei laisvi, nei sąžiningi. Taip manančiųjų procentas Bulgarijoje siekia 76 proc., Rumunijoje – 54 proc., o Vengrijoje – 52 proc. Be kita ko, didžioji dalis respondentų penkiose iš tyrime dalyvavusių šalių teigė, kad bijojo neigiamų pasekmių, kai viešai sukritikavo vyriausybę.

   Daugiau kaip 60 proc. apklaustų žmonių kiekvienoje šalyje sakė maną, kad teisinei valstybei taip pat gresia pavojus. Dar vidutiniškai 63 proc. respondentų sakė nepasitikį vyriausybių pateikiama informacija. Ypač aukštas procentas užfiksuotas Slovakijoje – 72 proc., ir daugiausiai paplitęs tarp jaunesnių nei 40 metų amžiaus žmonių.

   Skaityti komentarus

   rita 2019 06 11 09:40

   Ir lietuva, ner jolios demokratijos lietuvo, zmonems yra suvaržytas laisvas zodis, feisbuke uz pasisakymus blokuojami, algos paprastų žmonių mazos, politikai per 30m nepriklausomybės pralogo, pencijos, mazos, manopolinkai plešia didziausius mokes uz šildymą, kad neuztenka algos, nei pencijos sumoket nei uz sildyma, ne vaistu nusipirk, ne pakeliaut. Politikai korumpuoti, ju algos jau beveik sieke 5000€, kaip turetu syirti tik du kartus, nuo dirbanciu pilieciu algu. Seime nieko nedirba vardan lietuvos ir pilieciu geroves o tik mušasi uz kede, kuri arčiau valtynes biudžeto, kad galetu daugau prisigrobt, Lt per 30m turi daugausia milijonieriu nei latvei ir estai. Cia galima parasyti labai daug koki parzitai grobuonys valdo Lt.,

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai