°C
   2022 06 30 Ketvirtadienis

   Antrajame ture dėl Prancūzijos prezidento posto susikaus E. Macronas ir M. Le Pen, kuriai prognozuojama pergalė

   Nuotrauka: Getty Images

   2022-04-11 11:00:00

   Balandžio 10 dieną įvyko pirmasis Prancūzijos prezidento rinkimų turas. Jame dalyvavo net dvylika kandidatų, tačiau į antrąjį turą, kuris vyks balandžio 24 dieną, pateko tik dabartinis šalies vadovas Emmanuelis Macronas ir kraštutinių dešiniųjų partijos „Nacionalinis sambūris“ (RN) vadovė Marine Le Pen. 

   Šie metai Prancūzijos politikai – itin svarbūs, nes po prezidento rinkimų, birželio 12 ir 19 dienomis vyks rinkimai į Nacionalinę asamblėją (parlamento žemuosius rūmus, kuriuose yra 577 nariai).

   E. Macronas Prancūzijos prezidentu išrinktas 2017 metais. Nuo 2002 metų Prancūzijoje nė vienas prezidentas nebuvo perrinktas antrą kartą, todėl gan skeptiškai vertinama ir E. Macrono galimybė toliau vadovauti šaliai.

   Tuo tarpu populiste vadinamai M. Le Pen pranašaujama pergalė, juolab kad ji pirmajame ture surinko 24,2 procento rinkėjų balsų (E. Macronas – 28,4 procento). Trečioje vietoje atsidūrė socialistas Jeanas-Lucas Mélenchonas, o prieš imigraciją pasisakantis Ericas Zemmouras liko ketvirtas (7 procentai rinkėjų balsų).

   Pirmieji pirmojo turo rezultatai rodė, kad laimi M. Le Pen, tačiau vėliau, suskaičiavus Paryžiaus ir kitų miestų gyventojų balsus, paaiškėjo, kad laimi E. Macronas. Manoma, kad antrasis turas bus dar labiau dinamiškas. 2017 metais M. Le Pen taip pat lipo E. Macronui ant kulnų (nusileido vos trimis procentais, pirmame ture, tačiau antrame pralaimėjo rezultatu 34:66).

   M. Le Pen sulaukė E. Zemmouro palaikymo, tuo tarpu kandidatai Valerie Pecresse, Anne Hidalgo, Yannickas Jadot ir Fabienas Rousselis, kartu gavę 14 procentų rinkėjų balsų, palaikė E. Macroną.

   „Atlas Politico“ apklausų duomenimis, M. Le Pen yra populiaresnė už E. Macroną, nors ir lenkia jį ne itin smarkiai, vos vienu procentu.

   „Mes laimėsime“, - sakė M. Le Pen po pirmojo turo rezultatų. Ji šiuos rinkimus pavadino „civilizacijos pasirinkimu“ ir teigė, kad nori, jog Prancūzija taptų labiau nepriklausoma ir gintų silpnesniuosius.

   Prancūzijos žiniasklaidos teigimu, M. Le Pen, palaikanti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir Rusijos karinę agresiją Ukrainoje, „tėra fašistė ir Putino fanė“.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus

   Lemiama korta 2022 12 04 10:26

   Lemiama korta, lemiamas tuzas sioje kovoje yra socialistu lyderis Jean-Luc Melenchon, likes trecioje vietoje, taciau labai populiarus politikas, turintis didziuli palaikyma - pirmajame ture surinkes 22 proc. balsu. Jeigu jis paagituos savo rinkejus antrajame ture atiduoti balsus uz Marine Le Pen - pergale bus jos! To linki visi protaujantys zmones, neabejingi Prancuzijos ir visos Europos likimui. O Rotchildo klapciukas, pries keleta menesiu viesai pareiskes, kad "nevakcinuotieji prancuzai yra NE PILIECIAI ir kad jis padarys viska, jog sumurkdytu juos i shuda" - tenugarma pats istorijos srutu duoben, kur jam ir vieta.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai