°C
   2020 10 24 Šeštadienis

   A. Lukašenka prisaikdintas Baltarusijos prezidentu

   Nuotrauka: EPA-ELTA nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-09-23 13:00:00

   Aliaksandras Lukašenka trečiadienį prisaikdintas Baltarusijos prezidentu šeštai kadencijai, praneša valstybinė naujienų agentūra BelTA.

   Prezidento inauguracijos ceremonija, apie kurią iš anksto nebuvo skelbta, vyksta Nepriklausomybės rūmuose Minske.

   „Uždėjęs dešinę ranką ant konstitucijos, Aliaksandras Lukašenka baltarusių kalba pasakė priesaiką. Vėliau jis pasirašė priesaikos davimo aktą, o tada Baltarusijos centrinės rinkimų ir referendumų... komisijos pirmininkė Lidzija Jarmošyna įteikė Aliaksandrui Lukašenkai Baltarusijos Respublikos prezidento pažymėjimą“, – sakoma BelTA pranešime.

   Agentūros duomenimis, į inauguracijos ceremoniją buvo pakviesta keli šimtai žmonių, tarp jų aukščiausio rango pareigūnai, parlamentarai, valstybinių struktūrų ir organizacijų, valstybinės žiniasklaidos priemonių vadovai, mokslo, kultūros ir sporto atstovai.

   Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais. 

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus