°C
   2020 07 08 Trečiadienis

   VTEK kreipėsi į Seimo komitetą dėl V. Sutkaus ir M. Zalatoriaus iniciatyvų

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-06-03 21:00:00

   Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį nusprendė kreiptis į Seimo Biudžeto ir finansų komitetą (BFK), prašydama pateikti informacijos apie galimas verslo ir bankų asociacijų vadovų Valdo Sutkaus ir Manto Zalatoriaus iniciatyvas įstatymų leidyboje.

   Kaip BNS sakė VTEK atstovė spaudai Eglė Ivanauskaitė, komisija, įvertinusi „viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją“, prašys pateikti komiteto daugiau duomenų.

   „Šiandien posėdyje komisija nusprendė kreiptis į Seimo Biudžeto ir finansų komitetą ir prašyti papildomos informacijos. Komisija sieks išsiaiškinti, ar per pastaruosius trejus metus ponas Valdas Sutkus ir ponas Mantas Zalatorius savo iniciatyva teikė siūlymų ar išvadų dėl teisės aktų ir ar jie buvo kviesti į komiteto posėdžius“, – sakė komisijos atstovė.

   Teisėsaugai atliekant ikiteisminį tyrimą galimos korupcijos byloje sulaikytas Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas V. Sutkus įtariamas gavęs kyšį iš Lietuvos bankų asociacijos prezidento M. Zalatoriaus ir kelių tiesimo bendrovių vadovų. V. Sutkus įtarimus neigia.


   Teisėsauga galimus nusikaltimus sieja su neteisėtai vykdoma lobistine veikla ir poveikiu teisėkūros procesams.

   Tyrime kaip liudytojas buvo apklaustas ir BFK vadovas „valstietis“ Valius Ąžuolas.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus