°C
   2019 09 23 Pirmadienis

   Smulkieji verslininkai tikslinga laiko diskusiją dėl draudimo prekiauti alkoholiu nestacionariose vietose

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2019-05-18 15:00:00

   Šalies smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė sako, kad diskusija su valdžios atstovais dėl kitąmet įsigaliosiančio draudimo prekiauti alkoholiu nestacionariose vietose būtų tikslinga. 

   Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ketvirtadienį Vyriausybės valandoje Seime sakė, jog alkoholio prekybai paplūdimiuose ne vieta, tačiau, anot premjero, dar reikalingos diskusijos dėl šio draudimo miestų senamiesčiuose. 

   Z. Sorokienė Eltai sakė mananti, kad tokia diskusija galėtų įvykti. 

   „Aš manau, kad tikslinga būtų tokia diskusija, nes, kaip ten bebūtų, jeigu yra kokie pakeitimai ar pasiūlymai, kurie turės įtakos verslo aplinkai, tai visada yra tikslinga su valdžios institucijomis derėtis“, - Eltai sakė Z. Sorokienė.    Ji konkrečiai neįvardijo, kokios dalies pajamų netektų prekybininkai, jei toks draudimas įsigaliotų, tačiau sakė, kad netekta dalis būtų nemaža. 

   „(Nestacionarios prekyvietės - ELTA) yra be abejo populiarios. Juolab, kad vis tiek žmonės išvažiuoja atostogauti, atsipalaiduoja ir galų gale tokia praktika yra taikoma ne vien Lietuvoje, bet ir kitose užsienio šalyse, ypatingai kurortinėse vietose. Aš manau, kad draudimas tikrai įneštų neigiamą pokytį verslui“, - sakė Z. Sorokienė.   ELTA primena, kad nuo 2020 metų nebeliks nestacionarių alkoholio prekybos vietų, kurioms savivaldybės išduoda atskiras licencijas kurortinio sezono metu. Nuo tų pačių metų alkoholis nebegalės būti parduodamas paviljonuose - neregistruojamuose, į žemę įleistų pamatų neturinčiuose laikinuose statiniuose iš surenkamų konstrukcijų. Paviljonai apskritai bus išbraukiami iš prekybos alkoholiniais gėrimais vietų sąrašo

   Taip pat nustatyta, kad neterminuota mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencija suteiks teisę aptarnauti pirkėjus ir lauko sąlygomis ne didesniu kaip 40 metrų atstumu nuo stacionariosios viešojo maitinimo vietos įrengtose aptarnavimo vietose - stacionarioms kavinėms ar restoranams bus leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais ir lauko sąlygomis ir tam nebus reikalinga papildoma licencija. 

   Skaityti komentarus

   petras 2019 18 05 09:19

   Kurortai jau turėtų būti ne alkoholio zona . Seniai laikas tai padaryti .

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai