°C
   2020 05 30 Šeštadienis

   Seimo valdyba atsisako reprezentacinių lėšų ir siūlo tai daryti Vyriausybei

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-03-30 17:00:00

   Seimo valdybos nariai nuo balandžio 1-osios nebenaudos reprezentacijai skirtų lėšų ir siūlo jų pavyzdžių sekti premjerui bei ministrams.

   Toks sprendimas pirmadienį priimtas siekiant taupyti biudžeto lėšas, reaguojant į koronaviruso sukeltą ekonominę krizę.

   Pagal Seimo statutą, parlamento vadovas kiekvieną mėnesį gauna 0,8 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio (VMDU) dydžio sumą reprezentacijai, o jo pavaduotojai – po 0,4 dydžio VMDU sumą.

   Premjero ir ministrų reprezentacijai kas mėnesį numatyta po 0,77 VMDU dydžio sumą.

   Vienas VMDU šiuo metu siekia per 1 tūkst. eurų.

   Parlamento opozicijos lyderis konservatorius Gabrielius Landsbergis siūlė Seimo nariams atsisakyti ir parlamentinei veiklai numatytų lėšų, tačiau Seimo valdyba dėl šio pasiūlymo sprendimo nepriėmė, nutarta sulaukti frakcijų nuomonių ir pasitarti su teisininkais dėl teisinio pagrindo. Mat parlamentiniai veiklai skirtų išlaidų atlyginimas numatytas Konstitucijoje.

   „Jeigu nesitaisys padėtis, mes apskritai turėtume kelti klausimą, ne ką leisti ar neleisti Seimo nariams pirkti, bet turėtų būti rodomas pavyzdys – Seimo narių atlyginimai turėtų būti mažinami, o reprezentacinės ir parlamentinės lėšos apskritai turėtų grįžti į valstybės biudžetą“, – sakė G. Landsbergis.

   Seimo vicepirmininkas „valstietis“ Arvydas Nekrošius siūlė keisti parlamentinių lėšų panaudojimo aprašą, kad iš šių lėšų būtų galima pirkti ir dovanoti žmonėms priemonių, skirtų koronavirusui  stabdyti.

   Tačiau Seimo valdyba tam nepritarė, nutarta, jog tai sunkiai įgyvendinamas sprendimas. Mat kiekvienam parlamentarui nupirkti tokių priemonių savo apygardos įstaigoms būtų sudėtinga, neracionalu ir brangu.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus

   Loreta Dough 2020 06 04 04:32

   Kokią problemą jūs išgyvenate gyvenime ir jums reikia greito sprendimo, aš jums pasiūlysiu susisiekti su dr. Ajayi. Jis yra savo dievų palaimintas rašytojas, kad padėtų žmonėms susidurti su įvairiomis gyvenimo problemomis. Aš tai dalinuosi kaip savo naudos gavėjas. didžiulė galia, nes jis padėjo man susigrąžinti savo vyrą, kai jis paliko mane ir vaikus, kad būtų su kita moterimi, kuri jį pakerėjo, kad liktų su ja, aš tikrai džiaugiuosi, kad mano vyras grįžo namo, kaip ir gyvens meilėje ir ramybėje . Kreipkitės į puikų rašybos žinovą šiandien ir daugiau nebeverksite, nes jis turi rasti jūsų problemos sprendimą. kontaktai „Viber“ ar „WhatsApp“: +2347084887094 arba el. paštas: [email protected]

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai