°C
   2023 05 29 Pirmadienis

   Seimas nesutiko nukelti elektroninių cigarečių skonių draudimo įsigaliojimą

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2022-05-12 17:00:00

   Seimas po pateikimo nepritarė siūlymui metams, tai yra iki 2023 m. liepos 1 d., nukelti šių metų liepos 1 d. turintį įsigalioti elektroninių cigarečių skysčių skonių draudimą.

   Ketvirtadienį už tokias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, kurias pristatė Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, po pateikimo balsavo 27 Seimo nariai, prieš buvo 38, susilaikė 49 Seimo nariai. Seimas nesutiko, kad projektas būtų tobulinamas, ir nutarė jį atmesti.

   Seimo neįtikino Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkės Morganos Danielės argumentai, kad šis pasiūlymas yra tik apie datą ir pereinamąjį laikotarpį.

   „Tas draudimas yra priimtas, mes susitarėme dėl to. Dabar mes kalbame apie adekvatų laikotarpį, kai reikia prisitaikyti verslui“, – sakė M. Danielė.

   Tuo metu Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno pavaduotojas Aurelijus Veryga tvirtino, kad balsuos prieš tokį pasiūlymą.

   „Man sunku suprasti argumentus, kad valstybė turi prisitaikyti prie tokių sprendimų. Labai gaila, kad kalbama apie verslo problemas, kad verslas patirs sunkumus, bet manau, kad pirmiausia turime galvoti apie žmonių gyvybes“, – sakė A. Veryga.

   Jis apgailestavo, kad, priėmus siūlomas įstatymo pataisas, būtų prekiaujama jaunimui patraukliais gaminiais, kai skoniu maskuojamas šių produktų žalingumas. Įstatymo pataisas parengę Seimo nariai tvirtino, kad ūkio subjektams prisitaikyti prie iš esmės jų veiklą bei prekyboje esančias prekes uždraudžiančio teisinio reguliavimo paliktas nepakankamas terminas, tai yra mažiau nei 6 mėnesiai.

   Šių metų sausio 18 d. Seimas priėmė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, kuriose numatyta, kad elektroninėse cigaretėse esančių kvapiųjų medžiagų draudimas turi įsigalioti nuo 2022 m. liepos 1 d.

   Skaityti komentarus