°C
   2021 01 27 Trečiadienis

   R. Karbauskis remia prezidento iniciatyvą dėl išmokų vaikams, dėl darbo mokesčių abejoja

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-05-15 13:00:00

   Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako palaikantis prezidento Gitano Nausėdos siūlymą krizės metu išmokėti vienkartines išmokas šeimoms su vaikais, tačiau turi abejonių dėl siūlomo darbo mokesčių mažinimo.

   Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas pranešė, kad valdantieji turbūt nepritars gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifo mažinimui, bet siūlys sparčiau didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD). 

   „Vaikai abejonių nekelia, taškas. Čia prezidento ir mūsų nuomonės sutampa tikriausiai absoliučiai. Klausimas – vienintelis – dėl GPM ir NPD, čia yra nuomonių skirtumas“, – BNS penktadienį sakė R. Karbauskis.

   Prezidentas penktadienį pasiūlė, kad vaikams iš nepasiturinčių ir gausių šeimų, taip pat vaikams su negalia ne vėliau kaip liepos mėnesį būtų išmokėta vienkartinė 200 eurų išmoka, o visiems kitiems vaikams – vienkartinė 120 eurų išmoka.

   G. Nausėda taip pat siūlo sumažinti GPM tarifą nuo 20 iki 15 proc. darbuotojų pajamoms iki trijų vidutinių darbo užmokesčių lygio – 4 tūkst. eurų prieš mokesčius. Sumažintas tarifas galiotų nuo liepos iki metų pabaigos. 

   Prezidentas taip pat pasiūlė ankstinti numatytą NPD padidinimą ir pradėti taikyti 50 eurų didesnį NPD jau šiais metais.

   R. Karbauskis siūlo nemažinti GPM, o NPD didinti 100 eurų.

   „Mūsų siūlymas tikriausiai bus nemažinti GPM ir ne 50, o 100 eurų didinti NPD. Tokiu būdu mes turėtume efektą, kad būtų nauda turintiems mažiausias pajamas“, – teigė „valstiečių“ lyderis.

   „Seime bus diskusija“, – pridūrė jis.

   Jo teigimu, NPD būtų galima padidinti atgaline data – nuo šių metų sausio pirmos. Pasak R. Karbauskio, tokiu atveju gyventojams būtų grąžintos permokos.

   „Atgal priimti sprendimą – tą galima teisiškai padaryti. Gautųsi, kad būtų grąžintos permokos“, – sakė R. Karbauskis.

   Jis taip pat teigė, kad valdančiųjų siūlymas yra socialiai teisingesnis, nes būtų orientuotas į mažiausias pajamas šiuo metu gaunančius žmones. 

   „Tai yra ne prieštaravimas prezidentui, o tiesiog ieškojimas geriausio sprendimo“, – tvirtino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.

   R. Karbauskio teigimu, Seimas prezidento pasiūlymus turėtų pradėti svarstyti kitą savaitę.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus

   abeer 2020 28 07 06:29

   ([email protected]) Mano vardas Miss Abeer, aš esu graži ir miela mergina. Man patinka tavo profilis ir man įdomu su tavimi susipažinti. Maloniai atsakykite man asmeniniu el. Pašto adresu, nes dažnai nesilankau šioje svetainėje, kad galėčiau atsiųsti savo nuotraukas ir tuo pačiu papasakoti daugiau apie mane, Štai mano asmeninis el. Pašto adresas: ([email protected])

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai