°C
   2023 09 30 Šeštadienis

   Prezidentas: premjerei grįžus iš atostogų, norėčiau susitikti dėl „Perlas Energija“ klausimo

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2022-08-09 17:00:00

   Premjerei Ingridai Šimonytei grįžus iš atostogų prezidentas Gitanas Nausėda su ja ketina aptarti susidariusią situaciją dėl „Perlas Energija“ sprendimo visų klientų, pasirinkusių fiksuotą kainą, planus pakeisti į planus kintama biržos kaina.

   „Pirmiausia turime užtikrinti teisinės sistemos tvarumą. Šiandien mes puikiai matome, kad tokia, kokia yra rinka šiuo metu, tikėtis konkurencijos joje yra ganėtinai naivu. Štai kodėl premjerei grįžus iš atostogų, norėčiau susitikti su ja specialiai aptarti šio klausimo. Ir, be jokios abejonės, taip pat planuojame susitikti ir su VERT vadovu. Noriu užduoti klausimus, kaip taip atsitinka, kad rinkos dalyviai pradeda elgtis neprognozuojamai. Ir visus nuostolius ir galimas rizikas stengiasi nušluoti ant vartotojų pečių. Šitai yra nepriimtina ir tai turi keistis“, – antradienį žurnalistams teigė šalies vadovas.

   Be to, šalies vadovas nelinkęs sureikšminti opozicijos keliamos idėjos, kad dėl susiklosčiusios situacijos interpeliacijos rudenį gali laukti jau ne tik užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, bet ir energetikos ministras Dainius Kreivys. „Jeigu Kreivio atsistatydinimas atpigintų elektrą, tai sakyčiau, kad net tris interpeliacijas galima organizuoti. Bet šiuo atveju situacija yra gerokai sudėtingesnė“, – pridūrė jis.

   ELTA primena, kad nepriklausomas elektros tiekėjas „Perlas Energija“ penktadienį paskelbė, kad nuo rugsėjo 5 d. visų elektros tiekimą fiksuota kaina pasirinkusių įmonės klientų sutartys bus pakeistos ir tiekimo kaina nustatoma pagal elektros kainą biržoje.

   Visgi, pirmadienį Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pateikė savo nuomonę, esą nepriklausomo elektros tiekėjo „Perlas Energija“ sprendimas yra neteisėtas. „Perlas Energija“ atvejį nagrinėja Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, Anot VERT pirmininko Renato Pociaus, įmonei gali grėsti iki 10 proc. metinių pajamų siekianti bauda arba leidimo vykdyti veiklą nutraukimas.

   Kiek anksčiau į situaciją sureagavusi premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad ne Vyriausybė į liberalizacijos procesą įtraukė esančius dalyvius, todėl, leido suprasti ji, „Perlo Energijos“ vienašališki sprendimai nėra valdžios atsakomybė.

   Tuo tarpu opozicija prakalbo, kad rudenį dėl susiklosčiusios situacijos, jei energetikos ministras Dainius Kreivys neatsakys į visus klausimus, gali būti svarstoma ir dėl dar vienos interpeliacijos, mat, pažymi jie, tiekėjo „Perlas Energija“ sprendimas yra valdžios atsakomybė.

   Skaityti komentarus