°C
   2021 05 11 Antradienis

   Nacionalinis susivienijimas surengė Genocido centro direktoriaus palaikymo mitingą

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2021-04-01 17:00:00

   Ketvirtadienį prie Seimo surengtas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) generalinio direktoriaus Ado Jakubausko palaikymo mitingas. Mitinge, kurį organizavo Nacionalinis susivienijimas ir jaunimo sambūris „Pro Patria“ bei Nevyriausybinių organizacijų koordinacine taryba (NOKT), dalyvavo apie 100 žmonių.

   Ketvirtadienį Seime slaptu balsavimu bus sprendžiama dėl Genocido centro vadovo A. Jakubausko atleidimo. Tam bus reikalingas bent 71 parlamentaro balsas.

   Vienas iš mitingo iniciatorių Vytautas Sinica mano, kad šiuo metu Genocido centras yra spaudžiamas rašyti neigiamas išvadas apie rezistencijos dalyvius. Tačiau, pasak mitingo iniciatoriaus, A. Jakubauskas tokiam liberalių politikų spaudimui nesutiko pasiduoti ir todėl jį siekiama pašalinti iš LGGRTC vadovo posto.

   „Šis direktorius yra labai aiškiai pasakęs, kad jis tokiam politiniam spaudimui nuolaidų nedarys ir rezistentų nepasmerkinės. Dėl to jiems Jakubauskas yra netinkamas. Tuo pačiu yra aišku, kad jeigu jį reikia pašalinti, tai bet koks naujas šito Seimo valdančiosios daugumos paskirtas direktorius bus tas, kuris nuolaidžiaus šiam spaudimui“,– mitinge tvirtino V. Sinica.

   Jis pabrėžia, kad A. Jakubausko kritikai nėra pateikę jokių konkrečių įrodymų, kad vadovas spaustų Centro tyrėjus rašyti neobjektyvias ar šališkas tyrimų išvadas.
   „Daug kartojo Mingailė Jurkutė ir keli kiti istorikai, kad Adas Jakubauskas nori diktuoti istorikams, ką ir kaip rašyti, bet jie niekada negali pateikti nė vieno konkretaus pavyzdžio“,– teigė V. Sinica.

   ELTA primena, kad centro darbuotojai sausio pabaigoje kreipėsi į Seimo pirmininkę, susirūpinę dėl LGGRTC vadovybės veiksmų. Kreipimesi teigta, kad LGGRTC darbuotojams kelia susirūpinimą istorijos mokslo nuvertinimas, kreipiant istorinius tyrimus ideologizacijos, politizacijos linkme. Pažymėta, kad LGGRTC vadovybė skatina visuomenę užsiimti „istorijos gynyba“ ir „atminties karais“.

   Darbuotojai taip pat pareiškė susirūpinimą, esą centre vyrauja įtemptas emocinis klimatas ir kad dėl vadovybės spaudimo tenka darbą palikti patyrusiems istorikams. Pasipiktinimas reikštas ir dėl LGGRTC direktoriaus A. Jakubausko, ir jau iš pareigų pasitraukusio vyresniojo patarėjo, žurnalisto, publicisto, knygų autoriaus Vidmanto Valiušaičio. Abejota dėl jo kompetencijos eiti šias pareigas. Po kilusių įtampų V. Valiušaitis pranešė pasitrauksiąs iš einamų pareigų.

   A. Jakubauskas centro direktoriumi paskirtas 2020 m. birželio pabaigoje.

   Skaityti komentarus