°C
   2020 06 05 Penktadienis

   Lietuvą pasiekė didžiausia – per 50 tonų – asmens apsaugos priemonių siunta iš Kinijos

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2020-04-08 11:00:00

   Trečiadienį su užsakytomis asmens apsaugos priemonėmis medikams šalies oro uostuose nusileido du lėktuvai iš Kinijos: vienas iš jų paryčiais – Kauno oro uoste, kitas – rytą, prieš 10.00 val., pasiekė Vilniaus oro uostą, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Bendras abiejų siuntų svoris – daugiau nei 50 tonų. Tai kol kas didžiausia apsaugos priemonių siunta Lietuvai. 

   Kroviniuose – vienkartiniai akiniai, apsauginiai skafandrai, vienkartinės chirurginės kaukės ir vienkartinė medicininė apranga.

   Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, sėkmingai pristatomos siuntos yra didelio atlikto darbo rezultatas.

   „Esu labai dėkingas visiems, kurie yra aktyviai įsitraukę į visus prekių užsakymo ir logistikos procesus. Akivaizdu, kad valandos čia neskaičiuojamos – veikiama ir reaguojama nuolatos. Kol kas viskas vyksta sklandžiai, tad galime viltis, kad priešakinėse linijose su koronavirusu kovojantys žmonės bus apsaugoti“, – sako ministras A. Veryga.

   Apsaugos priemonės Lietuvą pasiekė padedant Susisiekimo ministerijai, o į ligonines juos išvežioja valstybės įmonė „Lietuvos paštas“.

   „Sudėtinga situacija visame pasaulyje ir milžiniškas apsaugos priemonių poreikis bei konkurencija lemia tai, kad didiname krovinių gabenimo apsukas. Šiandieną dviem lėktuvais atvežėme kol kas didžiausią medicininių reikmenų kiekį į Lietuvą“, – sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

   Gautos apsaugos priemonės skirtos Santaros klinikų, Kauno klinikinės ligoninės, Klaipėdos universitetinės ligoninės, Respublikinės Panevėžio ligoninės ir Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams, 5 didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stočių medikams, taip pat medikams, dirbantiems savivaldybių įsteigtuose mobiliuosiuose punktuose.

   Skaityti komentarus