°C
   2021 01 27 Trečiadienis

   G. Nausėda siūlo GPM mažinti pajamoms iki 4 tūkst. eurų, skirti išmokas vaikams

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-05-15 11:00:00

   Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasiūlė laikinai sumažinti darbo mokesčius ir skirti vienkartines išmokas šeimoms su vaikais, siekiant skatinti ekonomiką krizės metu.

   Papildomą 500 mln. eurų paketą prezidentas pateikė, kai pasirašė Seimo priimtą įstatymą dėl vienkartinių 200 eurų išmokų pensininkams ir kai kurioms kitoms socialinėms grupėms.

   G. Nausėda siūlo sumažinti gyventojų pajamų mokesčio tarifą nuo 20 iki 15 proc. darbuotojų pajamoms iki trijų vidutinių darbo užmokesčių lygio – 4 tūkst. eurų prieš mokesčius. Sumažintas tarifas galiotų nuo liepos iki metų pabaigos. 

   Prezidentas teikia siūlymą, kad vaikams iš nepasiturinčių ir gausių šeimų, taip pat vaikams su negalia ne vėliau kaip liepos mėnesį būtų išmokėta vienkartinė 200 eurų išmoka, o visiems kitiems vaikams – vienkartinė 120 eurų išmoka.

   G. Nausėda taip pat pasiūlė ankstinti numatytą neapmokestinamojo pajamų dydžio padidinimą ir pradėti taikyti 50 eurų didesnį NPD jau šiais metais.

   Prezidentūra teigia, kad bendra šių priemonių vertė siektų apie 500 mln. eurų.

   G. Nausėda spaudos konferencijoje Kaune sakė, kad šias priemones reikia traktuoti dvejopai – kaip socialinio solidarumo ir vidaus paklausos skatinimo priemones.

   Prezidento teigimu, toks išlaidavimas yra pateisinamas, įvertinus tai, kad kai kurios ankstesnės Vyriausybės patvirtintos ekonomikos skatinimo priemonės sunkiai įsibėgėja.

   „Kuomet yra sakoma, kad mes vėl naujus šimtus milijonų eurų išleidžiame, tai, pirmiausia, mes ne šiaip išmetame per tvorą, bet šie pinigai yra skirti ekonomikos gaivinimui ir vidaus paklausai“, – sakė G. Nausėda.

   „Antras dalykas, įvertinkime šiuos naujus papildomus pasiūlymus anksčiau esančių pasiūlymų kontekste. Jei matome, kad tam tikros programos neįsibėgėja (...) tai natūralu, kad verta imtis tokių priemonių, kurios tikrai nebus sužlugdytos ar sulėtintos dėl biurokratinių kliūčių ar negebėjimo jas panaudoti“, – kalbėjo prezidentas.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus

   abeer 2020 28 07 06:30

   ([email protected]) Mano vardas Miss Abeer, aš esu graži ir miela mergina. Man patinka tavo profilis ir man įdomu su tavimi susipažinti. Maloniai atsakykite man asmeniniu el. Pašto adresu, nes dažnai nesilankau šioje svetainėje, kad galėčiau atsiųsti savo nuotraukas ir tuo pačiu papasakoti daugiau apie mane, Štai mano asmeninis el. Pašto adresas: ([email protected])

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai