°C
   2020 07 15 Trečiadienis

   E. Jankevičius: gyventojų skundai bus nagrinėjami dvigubai greičiau

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2019-11-20 17:00:00

   Įteisinus naują dalies skundų nagrinėjimo tvarką, kuriai trečiadienį pritarė Vyriausybė, gyventojų skundai bus nagrinėjami beveik dvigubai greičiau ir mažiau kainuos teisinio proceso dalyviams.

   Trečiadienį Vyriausybės posėdyje pritarta Administracinių bylų teisenos įstatymo ir dar 6 įstatymų paketo pataisų projektui.

   „Maždaug trečdalis visų bylų, kurias dabar nagrinėja pirmos instancijos administraciniai teismai, būtų perduota nagrinėti Lietuvos administracinių ginčų komisijai ir Mokestinių ginčų komisijai, sako ministras E. Jankevičius. Priėmus šias pataisas, sumažės teismų darbo krūvis, daug veiksmingiau būtų ginamos žmonių teisės“.

   Praėjusiais metais apygardų administraciniuose teismuose išnagrinėta per 13 tūkst. bylų, o vienam teisėjui per mėnesį vidutiniškai teko išnagrinėti 23 bylas. Teisme kiekvienos bylos procesas užtrunka 4-6 mėnesius, o apeliacinio skundo ir iki pusantrų metų. Administracinių ginčų komisijoje skundas būtų nagrinėjamas iki 30 darbo dienų. Tai pareiškėjui atsieitų ir pigiau, nes nereikėtų mokėti žyminio mokesčio (30 eurų) teismui, taip pat bus neprivaloma samdytis advokatą.

   Administracinių ginčų komisija nagrinėtų ginčus dėl viešojo administravimo subjektų padarytos žalos atlyginimo, sprendimų, susijusių su leidimais užsieniečiams dirbti ir gyventi Lietuvoje, tarnybinius ginčus, pavyzdžiui, dėl atleidimo iš darbo, nuobaudos skyrimo ir kt. Taip pat siūloma nustatyti privalomą ikiteisminį mokestinių ginčų nagrinėjimą Mokestinių ginčų komisijoje jau dabar 94 proc. skundų joje išnagrinėjami iki teismo.

   Jeigu nors vienas iš bylos dalyvių nesutiktų su ginčų komisijos priimtu sprendimu, tuomet bus galima kreiptis į apygardos administracinį teismą. Net ir apskundus šios komisijos priimtą sprendimą teismui, bylos nagrinėjimas vyks sparčiau ir kokybiškiau, nes esminės faktinės aplinkybės jau bus nustatytos.

   Pareiškėjas priklausomai nuo savo gyvenamosios vietos galėtų kreiptis į Vilniuje esančią Lietuvos administracinių ginčų komisiją arba jos padalinius Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

   Skaityti komentarus