°C
   2020 09 30 Trečiadienis

   A. Veryga: saviizoliacija bus privaloma taikant 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklį

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2020-09-11 13:00:00

   Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį pranešė, kad kaimyninė Estija pritarė iniciatyvai rodiklį, pagal kurį nustatomas ir tvirtinamas COVID-19 paveiktų šalių sąrašas, didinti iki 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

   „Kalbėjomės ir tebesikalbame su Baltijos šalių kolegomis. Jau žinome, kad Estijos vyriausybė yra priėmusi šį rodiklį didinti iki 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Mes taip pat turime pritarimą tokį pat sprendimą priimti. Dabar vyksta tokie pat pokalbiai su Latvija“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

   Jo teigimu, jau nuo pirmadienio bus taikomas naujasis rodiklis. Taigi saviizoliacija bus privaloma grįžus iš minėtą rodiklį viršijančių šalių.   „Nuo pirmadienio jau taikysime šį rodiklį. Vadinasi, šiandien, tvirtinant paveiktų šalių sąrašą, jau bus žiūrima nebe į 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklį, bet į šalis, kurios bus peržengusios 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų rodiklį“, – paaiškino ministras.   A. Veryga taip pat patikino, kad šis rodiklis galios ir vertinant paveiktas savivaldybes.

   „Savivaldybių rodiklis taip pat keisis. (...) Ten taip pat rodiklis bus didesnis – ne 16, o 25 atvejai nuo rugsėjo 15 dienos“, – pridūrė A. Veryga.

   Skaityti komentarus