°C
   2020 07 13 Pirmadienis

   A . Monkevičius: siekiant užtikrinti mokymą nuotoliniu būdu, 35 tūkst. vaikų bus aprūpinti kompiuteriais

   Nuotrauka: Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

   2020-03-20 11:00:00

   Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius teigia, kad per dvi mokinių atostogų savaites mokyklos intensyviai ruošiasi vaikų mokymui nuotoliniu būdu. Ministras pripažįsta, kad kol kas esminis iššūkis, su kuriuo susiduria mokyklos ir ministerija, jog maždaug 35 tūkst. mokinių neturi būtinų technologinių priemonių darbui nuotoliniu būdu. A. Monkevičius informuoja, kad siekiant išspręsti šią problemą planuojama išnuomoti 30 tūkst. kompiuterių su internetu, o 5 tūkst. įsigyti.

   „Atostogos yra vaikams, bet mokytojams, mokyklų vadovams tikrai nėra atostogų, jiems kaip tik yra labai įtemptas metas ir per tas dvi savaites siekiame, kad kiekvienam vaikui būtų sudarytos tinkamos sąlygos ir toliau ugdytis. Aišku, tai nelengva, nes reikės taikyti kitokius metodus“, – LRT radijui teigė A. Monkevičius.

   Švietimo, mokslo ir sporto ministras atkreipia dėmesį, kad kai kurios mokyklos jau turi šiek tiek nuotolinio mokymo patirties, tačiau pripažįsta, kad švietimo sistemai tai yra iššūkis. Visgi ministras akcentuoja, kad, nepaisant kylančių iššūkių, nuotolinis mokymas mokykloms suteikia galimybes pritaikyti naujas priemones ir naujus metodus.
   „Mes per tas dvi savaites tikrai daug darbų esame padarę, įkūrę ir koordinacinį centrą, ir atitinkamą svetainę, pasitelkę specialistus ir tas mokyklas, kurios turi patirties koordinuojame šitą procesą“, – kalbėjo jis.   A. Monkevičius taip pat informavo, kad esminė problema, su kuria susiduria Švietimo, sporto ir mokslo ministerija, užtikrindama mokymą nuotoliniu būdu, yra tai, kad 35 tūkstančiai vaikų neturi kompiuterio ir interneto ryšio.

   „Pagal tuos duomenis, kuriuos turime, matome, kad per visą Lietuvą bus apie 35 tūkstančiai vaikų, kurie neturi tokių technologinių techninių galimybių“, – pripažino ministras.

   Visgi A. Monkevičius tikina, kad ministerija deda visas pastangas, jog vaikai neliktų atskirtyje ir būtų aprūpinti reikiamomis priemonėmis. Pasak ministro, prie problemos sprendimo prisideda ir pačios mokyklos.   „Mokyklos yra įpareigotos žinoti ir žino, kur tie vaikai yra. Mokyklos kartu su savivaldybėmis, socialiniais darbuotojais, socialiniais pedagogais visa tai inventorizuoja. Mokyklose yra kompiuterių klasės, jos turi šiokius tokius rezervus ir pačios gali padėti tą problemą spręsti. Aišku, čia ir savivaldybė nelieka nuošalyje“, – sakė A. Monkevičius.

   Švietimo, mokslo ir sporto ministro teigimu, siekiant užtikrinti nuotolinį mokymą, ministerija yra suplanavus išnuomoti 30 tūkst. kompiuterių su interneto ryšiu ir 5 tūkst. – įsigyti.

   „Pigiau su interneto ryšiu, su draudimu šitą paslaugą tiesiog nuomoti. Apie 30 tūkstančių (kompiuterių – ELTA) metams mes galvojame išnuomoti ir po to jau mažesne kaina toliau būtų galima (nuomos sutartį – ELTA) pratęsti“, – informavo ministras.   „Dar 5 tūkstančius visgi reikia pirkti, ypač tiems, kurie yra vyresni, mokosi aukštesnėse klasėse. Jiems reikia aukštesnės klasės kompiuterių, todėl šią procedūrą jau esame pradėję ir norime kiek galima greičiau, skaidriau atlikti visus procedūrinius dalykus“, – pridūrė jis.

   A . Monkevičius taip pat pabrėžė, kad ministerija kreipėsi pagalbos ir į verslą.

   „Kartu kreipiamės ir į verslą ir tikrai turime atsiliepimų iš įvairių komunikacinių bendrovių, kurios taip pat prisideda prie šios akcijos padėti tiems vaikams, padėti mokykloms, mokytojams“, – teigė ministras.

   Skaityti komentarus