°C
   2023 09 30 Šeštadienis

   Kelionių kryptys: kaip sutaupyti, tačiau nenusivilti?

   Nuotrauka: Asmeninis archyvas

   2018-08-16 18:00:00

   Kasmet keliaujama vis daugiau ir daugiau, o ir kelių atsiveria kur kas įvairesnių ir įdomesnių. Kas kartą keliautojai ieškodami naujų nuotykių ir planuodami savo naująjį maršrutą, tikisi nuskristi į vis tolimesnius kraštus ir pabūti ten ilgesnį laiką. Tačiau, tendencijos nesikeičia, keliautojai tikisi puikių, bet stipriai kišenių nekarpančių atostogų, todėl kelionių organizatorius pataria, kaip planuoti pernelyg neišlaidaujant.

   Pigus laikas keliauti

   Neretai, dauguma dirbančių samdomą darbą ar norinčių tiesiog pagaliau pailsėti ir pasiimti taip lauktas atostogas žmonių – nusprendžia atostogauti vasarą. Tiesa, šiuo laikotarpiu mėgautis saule ir poilsiu nori dauguma keliautojų, todėl kelionių agentūros www.Tedo.lt organizatorius Tadas Kertenis sako, kad kelionėms nėra netinkamo laiko, tačiau, jeigu norima sutaupyti ir kiek įmanoma sumažinti kelionės išlaidas derėtų vengti jas planuoti liepos mėnesį.

   Norint sutaupyti, derėtų laikytis pagrindinio principo – „skirti pakankamai laiko kelionės paieškoms ir susirasti tinkamą pasiūlymą dar prieš derinantis savo atostogas darbe“, – pataria T. Kertenis ir priduria, kad sulaukiama iš ties nemažai užklausų su klausimu „kur galėtume pigiai paatostogauti liepos mėnesį“, tačiau kelionių organizatorius paaiškina, kad atsakymas dažniausiai būna nuviliantis.

   „Vasaros laikotarpiu visa Europa perpildyta turistų, todėl nei agentai, nei viešbučiai ar oro linijos nėra linkę dalinti nuolaidų“, – kainų skirtumą aiškina T. Kertenis.

   Žinoma, tiems, kurie nori atostogauti vasarą, tačiau pernelyg daug neišlaidauti, T. Kertenis siūlo neatmesti galimybės ir pasižvalgyti įdomių ir dar nelankytų vietų Lietuvoje, o kelias savaites trunkančias atostogas saulėtame paplūdimyje atidėti žiemos laikotarpiui.

   Kur keliauti?

   Kelionių organizatorius pasakoja, kad kelionių kryptys išliko ganėtinai panašios, lyginant su ankstesniais metais ir Lietuvos keliautojai renkasi Turkiją, Egiptą ar Ispaniją.

    „Vienašališkai galėčiau siūlyti Ispanijos kurortus jei norite sutaupyti ir likti patenkinti“, – sako T. Kertenis, tačiau įspėja, kad jeigu planuojate visą atostogų laiką praleisti viešbutyje ir mėgautis puikiu aptarnavimu – vasaros laikotarpiu gali tekti sumokėti apie 1000 eurų asmeniui.

   Taip pat, atsivėrus naujų skrydžių kryptims, šiemet dėmesio susilaukė Bulgarija ir Marokas ir jeigu šiose šalyse nėra tekę būti, jos iš ties vertos dėmesio, – pasakoja T. Kertenis.

   Kelionių organizatoriaus manymu, prieš pradedant planuoti kelionę, labai svarbu išsiaiškinti savo poreikius, šį kartą norisi pažintinės ar poilsinės kelionės:

   „Pirmiausia, reikėtų atskirti keliones po didžiuosius miestus - Roma, Milanas, Paryžius, Barselona į kuriuos galima keliauti sąlyginai pigiai, maždaug iki 200 eurų už beveik savaitę trunkančias atostogas viešbutyje. Kitas kelionių tipas yra poilsinės – Turkija, Egiptas, Sicilija, Viduržemio jūros kurortai – kurių kainos gali būti labai įvairios – jos prasideda nuo 350 eurų savaitei (skrydis, pervežimas, viešbutis, maitinimas) ir kaina gali kilti iki „debesų“, užtenka pridėti vieną žvaigždutę prie viešbučio ir kaina jau gali šoktelėti 300 eurų. Todėl svarbu žinoti ar Jums reikia didelio pastato iš kurio nežadate išeiti, ar reikia viešbučio kuris atliktų nakvynės ir valgymo vietos paskirtį, o likusį laiką leisite mieste“, – pasakoja T. Kertenis.

   Keliones planuokite iš anksto

   Paklaustas, kokius patarimus duotų ketinantiems keliauti, kelionių ekspertas nieko nelaukdamas akcentuoją pagrindinę taisyklę –  keliones reikia planuoti iš anksto.

   „Planuodami kelionę iš anksto, turėsite galimybę mokėti dalimis, nereikės padengti visų kelionės išlaidų vienu metu, kai kam tai didelis pliusas, – sako T. Kertenis ir priduria, kad radus tinkamą pasiūlymą, laukti nederėtų, nes kartais laukiant kainų mažėjimo, jis gali ir neateiti, o tuomet galite likti ir be kelionės. Laimi tas, kas nemiega“, – juokauja kelionių organizatorius.

   Skaityti komentarus