°C
      2024 04 19 Penktadienis

      Gyvybės energija: kaip pažadinti stiprybės šaltinį?

      Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

      2022-08-05 09:00:00

      Kiekvienas turime savų būdų gauti gyvybinės energijos. Tačiau kiek jie veiksmingi? Kava, energiniai gėrimai, šokoladas ir kiti saldumynai labiau primena narkotikus nei tikrą energiją. Dr. Šerabas Barma, vienas žymiausių Tibeto gydytojų, moko, kaip susigrąžinti gyvybines jėgas iš tikrųjų ir ilgam laikui.

      Energija yra proto galia. Jūsų smegenys gali ir atimti, ir suteikti jums galios. Todėl jos turi būti griežtai kontroliuojama. Mokykite smegenis disciplinos, nuolat priminkite joms, kad svarbiausia gyvenimo akimirka yra dabartinė, o svarbiausias žmogus yra tas, kuris šiuo metu yra priešais jus.

      Neužkraukite vaikams per didelių lūkesčių ir neatimkite iš savęs energijos per daug dėl jų nerimaudami. Jūsų vaikas turi savo karmą, kuri skiriasi nuo jūsų. Tačiau jo siela pasirinko jus kaip savo tėvus, nes jautė, kad būtent jūs galite jį išmokyti gerų dalykų, padėti jam pasiekti aukštesnį lygį. Jūsų užduotis - parodyti mažyliui, kur yra kelias, o jis pats turi pasirinkti kryptį.

      Nugalėkite lėtinį nuovargį paklausdami savęs, ar ne per daug galvojate. Blogos mintys yra pagrindiniai energijos vampyrai. O gal bandote viską kontroliuoti? Tai taip pat nėra sveika, ypač moterims. Moterys ir vyrai mąsto skirtingai. Vyrų protas yra paprastesnis - jie nesugeba atkreipti dėmesio į detales. Moters protas yra būtent toks. Taigi jūsų pačių protas gali būti ir didelės išminties, ir emocinio nestabilumo bei kančios šaltinis. Kad nustotumėte galvoti apie nesąmones, pradėkite sąmoningiau kvėpuoti - lėtai įkvėpkite į pilvą ir taip pat lėtai iškvėpkite.

      Pakelkite savo energijos lygį atpalaiduojančia meditacija. Nebijokite žodžio meditacija. Norint išmokti paprasčiausių meditacijos versijų, nereikia nei pinigų, nei daug laiko. Ir jums nebūtina būti budistu ar užsiimti joga. Tereikia išmokti sulėtinti protą, ir jūsų energija reguliariai pasipildys. Užteks kelių minučių per dieną. Pavyzdžiui, išmokite sutelkti dėmesį į ką nors, kas padeda atsipalaiduoti. Tiks gražus daiktas - įsivaizduojamas arba (geriau) tikras. Pavyzdžiui, obuolys arba stiklinė - kas nors, į ką galite sutelkti dėmesį (žvakė nėra gera idėja). Geriau rinktis žalios arba mėlynos spalvos daiktus, jie labai gerai veikia akis, nes turi vėsinantį poveikį. Akys energetiniais meridianais sujungtos su kepenimis, kurios susijusios su Ugnies elementu, todėl jas reikia vėsinti. Žiūrėkite į tą objektą neatitraukdami žvilgsnio, sutelkdami į jį visą dėmesį, visas mintis ir tarsi sugerdami jo formą, tekstūrą, spalvų atspalvius. Nepastebėsite kaip jūsų protas nurims.

      Didelės gyvybinės energijos pagrindas yra penkių pagrindinių elementų, iš kurių sudarytas žmogus ir visa visata, pusiausvyra. Tibeto filosofijoje ir medicinoje tai yra sa (žemė), chu (vanduo), me (ugnis), lung (vėjas) ir namka (erdvė).

      • Žemė turi didelę įtaką raumeninio audinio ląstelių, kaulų, nosies ir kvapo formavimuisi.
      • Vanduo yra atsakingas už kraujo, kūno skysčių, liežuvio ir skonio formavimąsi.
      • Ugnis skirta kūno temperatūrai, kaupimuisi, akims ir regėjimui.
      • Vėjas - kvėpavimui, odai ir lietimui.
      • Erdvė - kūno ertmėms, ausims ir klausai.

      Trys pagrindinės organizmo gyvybės bazės yra vėjas, gleivės ir tulžis. Jie taip pat turi būti subalansuoti. Mes tikime, kad pagrindinės ligų ir žemo energijos lygio priežastys yra "trys proto nuodai": neišmanymas, prisirišimas ir pyktis. Vėjas (tsa lung arba prana) yra labai svarbus elementas, labiausiai susijęs su proto ir nervų sistemos energijomis. Šio elemento disbalansas yra pagrindinis fizinių ir emocinių problemų šaltinis.

      Nepamirškite, kad kiekvieno žmogaus kūnas nuolat kinta. Kiekvieną dieną milijonai ląstelių miršta ir gimsta iš naujo. Tai natūralus procesas, panašus į medžio augimą.

      Pirmiausia sėkla krinta į žemę, ir jei dirva derlinga, joje pakanka saulės ir vandens, sėkla sudygsta ir pamažu tampa stipriu medžiu. Pavasarį skleidžiasi pumpurai, vasarą medis žydi, rudenį užmezga vaisius, o žiemą pamažu užmiega, kad pavasarį pradėtų naują vystymosi ciklą. Žmogaus organizme vyksta panašus procesas. Jis turi būti nuolat atnaujinamas pagal natūralų ritmą. Gyvenime viskas tarpusavyje susiję. Žmogus yra Kosmoso dalis. Todėl viskas, ką valgote, geriate ir įkvepiate, turi įtakos elementų pusiausvyrai jūsų organizme ir bendram energijos lygiui.

      Kiekvienas žmogus turi savo konstituciją, kurioje vyrauja visi trys elementai (dažniausiai vienas) arba tik dviejų elementų derinys. Sakoma, kad cholerikai yra tulžies tipo, flegmatikai ir melancholikai - gleivių tipo, o sangvinikams būdingas vėjo tipas. Ugnies tipo žmonės pasižymi geru virškinimu, stipriu imunitetu ir nuolatiniu dideliu energijos kiekiu. Vandens ir Žemės dominavimas (gleivių tipo žmonės: stambaus apvalaus sudėjimo ir vangaus temperamento) mažina virškinimo ugnies galią - jiems reikia geriau rūpintis savo sveikata ir kaupti energiją. Vėjo ženklo žmonės (ploni, judrūs, nepastovūs, nuotaikingi, linkę į nuotaikų svyravimus ir nervinius sukrėtimus) pasižymi labai neramiu protu, todėl yra linkę dažnai prarasti energiją.

      Energija yra tai, ką valgote. Nėra tokio dalyko kaip geras maistas. Yra tik toks maistas, kuris tinka jums, jūsų psichofiziologiniam tipui, sezoniškumui ir vietovei. Tik toks maistas suteiks jums energijos. Pavyzdžiui, kažkam mėsa netinka - ji atima energiją, o kitiems jos būtinai reikia.

      Įvertinkite savo virškinimo ugnies stiprumą. Nuo to priklauso jūsų energijos lygis. Labai svarbu, kaip gerai veikia inkstai. Tibeto medicina tiki, kad virškinimas ir inkstų sveikata yra tiesiogiai susiję. Manoma, kad inkstai ne tik valo organizmą, bet ir yra atsakingi už gyvybinės energijos kaupimą ir cirkuliaciją apskritai. Jei virškinimo ugnis silpna, inkstai negauna pakankamai energijos, todėl jaučiate bendrą energijos trūkumą. Taip dažnai nutinka šiuolaikiniame nervingame pasaulyje.

      Ankstyvas kėlimasis, tempimas ir šiltas vanduo. Tibeto gydytojai pataria gyventi ir maitintis pagal savo konstitucijos tipą. Tačiau bendrosios rekomendacijos yra tokios. Atsikelkite anksti, geriausia 5-6 val. ryto, apšildykite kūną tempimo, jogos ar kvėpavimo pratimais ir meditacija. Dieną pradėkite stikline šilto virinto vandens. Šaltas mineralinis vanduo yra per aštrus, ypač tuščiam skrandžiui - jis organizme suaktyvina Ugnies, Žemės ir Vandens elementus. Žmonėms, turintiems Ugnies konstituciją, jis tinka, tačiau visiems kitiems (ir daugumai žmonių) geriau šiltas virintas vanduo, nes jis padeda pradėti virškinimą ir iš karto padidina energiją. Svarbiausia, kad vanduo būtų šviežiai užvirintas, o ne likęs iš vakaro virdulyje.

      Pusryčiai turi būti šilti ir maistingi, bet ne per sunkūs. Ir niekada neužgerkite šilto ar karšto maisto šaltais gėrimais! Beje, Tibete kiaušinius ir žuvį, taip pat kiaušinius ir pieno produktus laiko nesuderinamais maisto produktais. Vakaruose žmonės pusryčiams valgo sumuštinius ir kitą sunkiai virškinamą maistą, ką tik ištrauktą iš šaldytuvo, o tai atima energiją. Šiems šaltiems ir sunkiems maisto produktams virškinti reikia daug energijos. Net jei maistas yra sveikas ir kokybiškas, jis nebus suvirškintas. Tarp valgymų darykite pertrauką, geriausia keturių valandų pertrauką. Priešingu atveju jūsų organizmas gamins toksinus ir neteks energijos. Pirmiausia valgykite lengvesnį maistą, paskui lėčiau virškinamą (pvz., vaisiai po sunkių pietų ar vakarienės yra žalingi).

      Žalio maisto ir sulčių dieta yra bloga. Vieninteliai žmonės, kuriems ši madinga dieta gali būti naudinga, yra puikų virškinimą turintys ugniniai žmonės (tokių, kartoju, žemėje liko labai nedaug) ir tie, kurie gyvena labai karštame klimate. Kitiems tai ne tik gyvybingumo praradimas, bet ir pavojingas dalykas ne tik patiems, bet ir jų palikuoniams (tokia mityba didina fiziškai ir protiškai silpnų vaikų gimimo riziką). Taip pat atsargiai su badavimu, tai ne visiems tinkamas dalykas.

      Gerkite tiek vandens, kiek reikalauja jūsų organizmas. Manau, kad litro per dieną pakanka. Lengviau sportuokite, nes sportas apkrauna kepenis, kurios yra susijusios su Ugnies energija. Per didelis fizinis aktyvumas degina kepenis ir silpnina organizmą.

      Seksas gali ir suteikti, ir atimti energijos. Svarbu atsižvelgti į metų laiką. Pavasarį ir rudenį geriau mylėtis ne dažniau kaip kartą per tris dienas, vasarą - kartą per 10-15 dienų (vasarą vyrauja Ugnies stichija, seksas taip pat didina ugninę energiją, o jei per karščius tai darysite per dažnai, iš organizmo atimsite per daug energijos). Žiemą, kai organizmas nori sukaupti kuo daugiau energijos (todėl šis metų laikas yra tinkamiausias pastojimui), galite mylėti vienas kitą nevaržomai - tai bus puikus apšilimas.

      Kiekvienas gimsta turėdamas skirtingą jėgų kiekį. Tai karminis dalykas. Tačiau energiją, kaip ir karmą, galima valdyti. Mes kuriame savo karmą (sanskrito kalbos žodis, reiškiantis veiksmą) čia ir dabar. Tibete sakoma: "Gyvenimas sąmoningumu pašalina kančią". Beje, mes netikime, kad egzistuoja energetiniai vampyrai. Mes tai vadiname "namto" - neigiamos mintys ir iliuzinis suvokimas, kurį sukuria mūsų pačių neramus protas.

      Pagrindinis stiprybės šaltinis - ramybė. Jei turite pinigų, geriausios kokybės maisto, brangių vaistų ir vitaminų, bet neturite ramybės, jūsų energijos lygis bus žemas. Ir apskritai nesvarbu, kaip ir kam dirbate ir kiek uždirbate. Svarbiausia yra jūsų vidinė būsena.

      Skaityti komentarus