°C
   2022 06 30 Ketvirtadienis

   Afrikietiškos kasytės: TIESA ir MITAI

   Nuotrauka: afrokasytes.lt nuotr.

   Autorius:
   2018-10-15 18:00:00

   Apie afrikietiškas kasytes sklando gausybė gandų, vieni teigia, kad tai vienas iš patogiausių ir geriausių kada nors atrastų dalykų, kiti purto galvą sakydami, jog tai itin kenkia ir žaloja plaukus, neva tai nehigieniška, skausminga ir nepatogu, na, o išpynus kasytes, galima likti ir be plaukų. Tai... kaip yra iš tiesų? Klausiame 14 metų kasyčių pynimo patirties turinčios, puslapio „afrokasytes.lt“ įkūrėjos, savų sąnarių negailinčios Aleksandros.

   Afrikietiškos kasytės – idealus pasirinkimas atostogoms. TIESA

   Tiesa tiesa ir dar kartą tiesa. Jokių sukritusių plaukų, net išlipus iš vandens. Priežiūra minimali – jokio šukavimo ar plaukų tiesinimo, be to, galvos nereikia dažnai plauti, užtenka kartą per savaitę. Afrikietiškos kasytės puikiai tinka atostogoms visais metų laikams, žiemą – jokio plaukų elektrinimosi, o ir specialių priemonių skirtų plaukų priežiūrai neprireiks, į kelionę užteks įsidėti buteliuką šampūno. Patarčiau kasytes susipinti likus kelioms dienoms iki atostogų, kad atostogų metu gerai išsimiegotumėte ir pailsėtumėte, pirmąsias naktis nepatogu miegoti, nes būti su kasytėmis – tiesiog neįprasta.

   Afrikietiškos kasytės – nehigieniška. IR TIESA, IR MITAS

   Tiesa galima pavadinti tuos atvejus, kai plaukai plaunami pernelyg retai, arba kasytės nešiojamos ilgiau nei pusę metų. Dažnai girdimas mitas, kad kasytėse gali apsigyventi vabaliukai ar panašūs gyviai kyla dėl nežinojimo, paprasčiausiai reikalinga tinkama priežiūra. Kasytes galima nešioti iki pusės metų, dažniausiai merginos jas išsipina po 3–4 mėn., kai kurios ir anksčiau, arba persipina viršutines kasytes, kurių šaknys matosi, kai plaukai paauga. Kasyčių nešiojimo laikas priklauso nuo plauko augimo greičio.

   Afrikietiškos kasytės – pinamos tik rankomis, todėl tai labai ilgas procesas. TIESA

   Afrikietiškų kasyčių pynimas yra ganėtinai ilgas procesas. Jis gali užtrukti nuo 8 iki 12 valandų, jei kasytes pina nepatyręs asmuo, procesas gali užtrukti ir kelias dienas. Siekiant išsaugoti plaukus sveikus ir jiems nepakenti, kasytės pinamos tik rankomis, jas pinant nuolat, tenka aukoti rankų sąnarius. Baigus pinti kasytes, rankos lyg po 40 ilgiausių diktantų rašymo (šypsosi).

   Beje, kasytės – puikus ir nekenksmingas būdas prasiilginti plaukus, net jei jie visai trumpučiai. Nesvarbu, jei jūsų plaukai 5–7 cm. ilgio, su kasytėmis jie gali atrodyti tankūs ir siekti liemenį. Į kasytes įpinamas dirbtinių plaukų pluoštas, kitaip dar vadinamas „kanekalonu“, būtent jis leidžia prailginti plaukus iki liemens ir pasirinkti bet kurią plaukų spalvą, netgi „Ombre“ stiliaus pynimą. Taip supinti plaukai atrodo kaip natūralūs, tikri plaukai. Žinoma, čia labai svarbu pluošto kokybė, nerekomenduoju rinktis visiškai sintetinio (ypač europietiškam plaukui) bei siūlų, nes jie labai gadina plaukus.

   Afrikietiškos kasytės – itin kenkia plaukams. IR TIESA, IR MITAS

   Jei kasytės supinamos netinkamai, per daug užveržiamos, netvarkingai paskirstomos, naudojami visiškai sintetiniai, nekokybiški pluoštai ar siūlai – tikrai taip, tokiu būdu plaukams galima pakenkti. Tačiau tinkamai supintos kasytės plaukų negadina. Taisyklingai pinamos kasytės turi specialią pynimo techniką, kurios metu nenaudojami jokie mazgeliai, plaukai neveržiami, nenaudojamos cheminės priemonės, gadinančios plaukus, tad kalbų apie afrikietiškų kasyčių daromą žalą plaukams nereikėtų baimintis. Išpynus kasytes, šiek tiek plaukų iškrenta, tačiau iškrenta tie plaukai, kurie turėjo iškristi per tą laikotarpį, kol jie buvo supinti. Iškrenta ta plaukų dalis, kurią kaskart randame šukose ar duše.

   Afrikietiškos kasytės – skausminga ir nepatogu. TIESA

   Ne veltui sakoma, kad grožis reikalauja aukų (juokiasi). Pirmosiomis naktimis miegoti su kasytėmis tikrai nepatogu, ypač jei jos supinamos pirmą kartą, tai primena miegą su plaukų suktukais, tačiau nepatogumas ir diskomfortas trunka, kol apsiprantama, tada kasytės  būna lyg savi plaukai. Kai kuriems kasytės sukelia netgi panašią priklausomybę kaip tatuiruotės, kai vieną kartą pabandžius, norisi dar. Afrikietiškos kasytės turi tikrai daugiau pliusų nei minusų, jos nereikalauja priežiūros, plaukai pailsi nuo dažymo, tiesinimo, visada atrodo gražiai ir tvarkingai, be to, vos per vieną dieną galima tapti ilgaplauke.

   Skaityti komentarus

   Ne niekada 2019 11 06 10:26

   Ar galima maudytis su kasytėmis??? Jai ne, tai kodel and???

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Ne niekada 2019 11 06 10:27

   Ar galima maudytis su kasytėmis??? Jai ne, tai kodel? ??

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Samanta 2019 27 10 01:32

   Kiek čia kainuoja tos kasytes

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Gabija 2019 26 12 10:16

   Aš nebandžiau ir noriu išbandyti gal žinote kur su- pintu ir kiek kainuotu.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   kEMlzpAX 2021 28 12 12:14

   555

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   kEMlzpAX 2022 21 01 10:17

   555

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai