°C
   2024 02 24 Šeštadienis

   Viktoras Uspaskichas. Jūsų ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente Gitanai Nausėda, pone Ministre Pirmininke Sauliau Skverneli

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Viktoras Uspaskich
   2020-08-11 13:00:00

   Jūs, tikriausiai, jau esate informuoti, kad 2020 m. birželį Lietuvoje mirė 3535 žmonės. Tai beveik 388 mirtims arba 12,3 proc. daugiau nei atitinkamą 2019 m. mėnesį.

   Be abejo, Jums žinoma ir tai, kad birželio mėnesį nuo koronaviruso mirė 8 Lietuvos gyventojai.

   Todėl kreipiuosi į Jus, kaip valstybės vadovus, norėdamas sužinoti, kas tapo kitų 380 mirčių tikrąja priežastimi?

   Tai ne avarijos, nes žuvusių jose šį birželį beveik dvigubai mažiau nei prieš metus. Ir ne gaisrai. Ir ne skendimai.    Tad kokia paslaptinga liga šienauja Lietuvos žmones? Kai kuriuos atsakymus turiu ir pats, – tai yra sunkiausios formos neatsakingumo ir negebėjimo užtikrinti tinkamo visos sistemos funkcionavimo pasekmė. O žmonės palikti likimo valiai, mirčiai.

   Gerbiami Lietuvos valstybės vadovai, Jūs, aišku, žinote ir tai, kad Valstybinės ligonių kasos duomenimis, šių metų birželį apsilankymų pas šeimos gydytoją buvo beveik 60 proc. mažiau nei tą patį mėnesį pernai. Gydytojų specialistų konsultacijų birželį, palyginti su pernai tuo pačiu metu, ligoninėse suteikta 42 proc. mažiau, poliklinikose – beveik 47 proc. mažiau.

   Ar manote, kad Lietuvos žmonės staiga pasveiko tiek, kad jiems nebereikia lankytis pas gydytojus?   Galbūt tai Jus nustebins – žmonės neina į ligonines ir poliklinikas, nes nepatenka pas gydytojus. O nepatenka jie ten todėl, kad Sveikatos apsaugos ministerija skirsto pacientus į „skubiuosius“ – sergančius koronavirusu – ir tuos, kurie gali „palaukti“, dažnai – iki mirties.

   Dažnai kalbate apie Gerovės valstybę, apie socialinės skirties ir nelygybės mažėjimą. Todėl noriu paklausti, kodėl, Jūsų manymu, viešosiose sveikatos priežiūros įstaigose birželį suteikta beveik 68 proc. mažiau šeimos gydytojų paslaugų, o privačiose – tik 15 proc.? Kodėl vizitų pas specialistus valdiškose ligoninėse ir poliklinikose sumažėjo kone per pusę, o privačiose – 29 proc.?

   Tai rodo, kad tinkamą medicinos paslaugą Lietuvoje galima gauti tik už pinigus, tad kam tuomet visi moka už savo sveikatos apsaugą valstybei? Kur naudojami tie pinigai?    Tuo pat metu daugelis rajonų ligoninių teikia tik pusę visų paslaugų, nei teikė iki karantino. O, kaip sako tų ligoninių vadovai, išvis yra didžiulė grėsmė jų tolesniam darbui, nes numatomas finansavimas visai pribaigs jų egzistavimą.

   Koks bus mirtingumas liepą – sunku ir prognozuoti. E. sveikatos sistema neveikia štai jau antrą savaitę, o tai reškia, kad daugelis pacientų ne tik nepatenka pas gydytojus, bet ir negauna jiems reikalingų receptinių vaistų.

   Žmonės žiniasklaidoje vis aktyviau dalijasi istorijomis, kaip šiuo metu nepatenka į gydymo įstaigas ir negauna reikiamos medicininės pagalbos, pasitaiko nemažai ir mirties atvejų.

   Mes inicijavome sveikatos priežiūros paslaugų negavusių asmenų skundų priėmimą – sulaukėme begalės skambučių, atrinkome dalį istorijų, su faktais, su kuriais galima bus žengti toliau į teismus. Tačiau mūsų tikslas – ne teismai, kur laukia ilgas procesas, jie nepadės tiems, kurie jau nukentėjo. Siekiame atkreipti dėmesį į situaciją ir priversti sveikatos apsaugos sistemą dirbti kokybiškai, efektyviai.   Nesu piktas, tačiau negalima žaisti žmonių gyvybėmis ir daryti taip, kad gelbėdami vieną, kitą pasmerksime mirčiai.

   Todėl aš kreipiuosi į Jus, Prezidente ir Premjere, kad priverstumėte Aurelijų Verygą administruoti visą sistemą taip, kad ji rūpintųsi ne tik sergančiais koronavirusu, bet ir tais, kurie serga kitomis ligomis, ir nepalikti jų likimo valiai. Ši problema yra didžiulė ir kalba jau turi būti ultimatyvi, o ne prašymai ir pasikalbėjimai. Nes žmonės jau pasiruošę eiti į gatves su protestais! Ar jums to reikia?

   Gerbiami Lietuvos valstybės vadovai, kai per mėnesį mirčių prieaugį skaičiuojame šimtais, Jūs privalote apsispręsti ir daryti tai greitai bei prisiimti asmeninę atsakomybę už susidariusią situaciją.

   Skaityti komentarus

   GG 2020 12 08 10:55

   Vyksta žmonių genocidas, veltui Geitcai pi igu ne dalina.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Andrej Braterskij 2020 16 08 02:35

   As pirmas eisiu protestuoti!

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai