°C
   2019 12 11 Trečiadienis

   Nuo V. Kudirkos ir P. Cvirkos paminklų nukabintos Vilniaus merui skirtos lentelės

   Nuotrauka: Praeivio nuotrauka

   Autorius: BNS informacija
   2019-08-05 09:00:00

   Nuo Vinco Kudirkos ir Petro Cvirkos paminklų pirmadienio rytą nukabintos Vilniaus merui Remigijui Šimašiui adresuotos lentelės.

   Lietuvos policija praneša, kad ant Vinco Kudirkos paminklo Vilniuje apie penktą valandą ryto pastebėta iškaba su užrašu „Šimašiau, ar aš kitas?“.

   Teigiama, kad netrukus pareigūnai nukabino lentelę nuo paminklo, esančio priešais Vyriausybę.

   Dar viena R. Šimašiui adresuota lentelė pirmadienio rytą pastebėta ir ant Petro Cvirkos paminklo – „Drauge Šimašiau, didžiuojuosi!“.

   Tačiau kaip BNS informavo policijos atstovas Ramūnas Matonis, pranešimo apie šį įvykį suvestinėse nėra.

   Sostinės meras anksčiau yra sakęs, kad sieks nukelti ir paminklą, skirtą rašytojui P. Cvirkai, tačiau tam priešinasi Lietuvos rašytojų, dailininkų sąjunga, kitos menininkus vienijančios organizacijos.

   Jie ragina įvertinti P. Cvirką ne tik kaip sovietinį veikėją, bet kaip talentingą rašytoją, taip pat aklai nenaikinti sovietinės epochos ženklų paliekant tokias erdves edukacijai.

   Neskubėti su sprendimais ragina ir rašytojo, literatūrologo Mindaugo Kvietkausko vadovaujama Kultūros ministerija.

   Liepos pabaigoje R. Šimašiaus iniciatyva nuo Vrublevskių bibliotekos Vilniuje buvo nukabinta atminimo lenta, skirta Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai, taip pat Vilniaus taryba nusprendė Lietuvos diplomato bei karininko Kazio Škirpos alėją pervadinti į Trispalvės.

   Abu sprendimus pasveikino Lietuvos žydų bendruomenė, tačiau tautininkai dėl šių sprendimų trečiadienį prie paminklo Karaliui Mindaugui rengia protesto akciją.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus