°C
      2024 04 24 Trečiadienis

      Jolanta Blažytė: Kamardžoba

      Nuotrauka: Minfo koliažas

      Autorius: Jolantos Blažytės Facebook įrašas
      2020-10-23 17:00:00

      „Kamardžoba, gražole“, - tokį mielą pasisveikinimą išgirsdavau iš gruziniškos virtuvės šefo, pavadinsiu jį Žora, kai užsukdavau į jo kavinukę paragauti savo mėgstamo chačapuri.

      Tuomet, kaip tikra kukli lietuvaitė, gruzinui Žorai tyliai atsakydavau „kamardžoba“ ir nuleidusi akis bei nuraudinusi skruostus, nusliūkindavau prie staliuko laukti savojo chačapurio. Tiesa, belaukdama dažnai matydavau į mane įsmeigtas rudas, tarsi koks chačapurio padažas, Žoros akis. Jaučiau, kad Žora ne tik mielai pavaišintų mane savo virtuvėje pagamintu chačapuriu, bet ir prie žvakių šviesos su manimi išgertų taurę Kindzmarauli vyno. Dar jaučiau, kad Žora labai norėtų sužinoti ir mano telefono numerį.

      O štai šiandien jaučiu, kad Žoros svajonės pildosi. Ir jas išpildė ne koks nors Kalėdų senis, bet mūsų SAM valdininkai, kurie išleido įstatymą, pagal kurį kiekvienas kavinės lankytojas privalės jos savininkams (ar atstovams) palikti savo asmeninius duomenis: vardą, pavardę ir telefono numerį. Taigi tuo pačiu ir aš, kukli ir padori Lietuvos moteris, privaloma tvarka turėsiu palikti savo telefono numerį tiek gruzinui Žorai, tiek visiems kitiems nepažįstamiems vyrams. Ir dar privalėsiu jiems atskleisti tiek savo vardą, tiek pavardę, kuri, beje, yra mergautinė (na, suprantat, kuk lenkiu).

      Bet kokiu atveju, manau, kad su Žora vis tiek teks pakelti Kindzmaraulio taurę. Už naują pradžią. Ne, ginkdie, ne už naujų santykių pradžią, bet už visuotinio „contact tracing“ projekto pradžią. To projekto, apie kurį kalbėjo kažkokie tai „nupušę“ sąmokslo teorijų kūrėjai. O tuo pačiu toje vyno taurėje galėsiu nuskandinti ir ... ne, ne savo ašaras, bet savo teises į asmens privatumą.

      P.S. Beje, tokia „atsekamumo“ programa jau galioja ir kitose pasaulio valstybėse. Šiuo atžvilgiu mes nesame pirmi. Tik kai kuriose šalyse tas „šnipinėjimas“ yra šiek tiek kuklesnis. Pavyzdžiui, Italijoje, užsukus į kavinę, užtenka paminėti tik telefono numerį ir vardą (ar slapyvardį). Lietuvoje gi iš kavinių lankytojų bus reikalaujama atskleisti ir pavardę. Gal todėl, kad tuo pačiu telefono numeriu Lietuvoje naudojasi ne vienas, o visa krūva piliečių su skirtingomis pavardėmis? Bet kokiu atveju, gruziniškos virtuvės savininkas Žora bus laimingas. Mat šalia savo chačiapurių pečiaus jis dar turės ir visų jam į akį įkritusių moterų duomenų bazę. Su visais vardais ir telefonų numeriais. Kamardžoba, taip sakant.


      Skaityti komentarus