°C
      2024 04 24 Trečiadienis

      Diktatūra jau čia? STT panaudojo smurtą prieš Seimo narį M. Puidoką jo darbo kabinete

      Nuotrauka: BNS nuotr.

      Autorius: respublika.lt
      2021-06-10 17:11:00

      Šiandien Seime plenarinio posėdžio metu Seimo narys, „darbietis" Mindaugas Puidokas pareiškė, kad STT pareigūnai panaudojo smurtą prieš jį darbo kabinete.

      „Savo kabinete buvo prieš mane smurtaujama STT agentų, buvau smaugiamas, suplėšė rūbus, be jokio teisinio statuso pagal jų nutartis, nes nesu nei liudininkas nei įtariamasis. Iš manęs buvo atimti asmeniniai daiktai jėga, iki kraujo sudraskytos rankos, trūko oro, tačiau pareigūnai toliau smaugė ir vykdė savo veiksmus. Informuoju pirmininkę, kad Seime tokie veiksmai vykti negali. Suprantu, kad tai kerštas už mano parlamentinę veiklą, nukreiptą prieš Partnerystės įstatymą, Stambulo konvenciją", - plenarinio posėdžio metu teigė M.Puidokas.

      Įvykis užfiksuotas vaizdo kamera, Seimo narys nėra niekuo kaltinamas

      Parlamentaras patvirtino, kad į įvykio vietą buvo iškviestas advokatas, kuris incidentą nufilmavo, tai pat patvirtino, kad nėra niekuo kaltinamas ar įtariamas.

      ,,Kai atėjo advokatas, jis pareiškė, kokias teises turiu. Aš nesu nei įtariamasis, nei liudytojas, nei specialusis liudytojas. Sakė, kad Seimo narys turi teisę eiti į posėdžių salę, tačiau STT pareigūnai pareiškė, kad neleis ir mane apieškos. Tai vietoje to, kad mane apieškotų, mane smaugė, sudraskė ranką, suplėšė kelnes. Ar mes esame Aliaksandro Lukašenkos Baltarusijoje?" - pažymėjo Seimo narys.

      Įvykio seka Seimo posėdžių salėje

      Reaguodamas į Mindaugo Puidoko pareiškimą, Seimo posėdžiui pirmininkavęs konservatorius Jurgis Razma nesusidomėjo kolegos pasakojimu. „Nebandykite Seimo posėdžio paversti teismu. Jeigu buvo kokie neteisėti veiksmai, turite visas galimybes skųstis, mes išklausėme, bet nedarysime Seimo salėje aiškinimosi ar teismo. Nutraukiu jūsų pasisakymą, tęsiam darbą", - pasakė jis ir išjungė M.Puidoko mikrofoną.

      Su tokia reakcija nesutiko M.Puidoko bendrapartietis Artūras Skardžius: „Mes kalbame apie jėgos struktūrų panaudojimą prieš parlamentarą, turintį imunitetą. Esate pirmasis vicepirmininkas ir turite paisyti Konstitucijos. Darbo vietoje užpultas parlamentaras... Apie ką mes kalbame? Tai yra Baltarusija. Netgi blogiau."

      J. Razma nenusileido: „Gerbiamas kolega, manau, žinote, kad Seimo posėdyje nesiimsime nagrinėti šių aplinkybių."

      Tokia Seimo posėdyje pirmininkaujančio J.Razmos pozicija papiktino ne tik opozicijos narius. „Jeigu paaiškėtų, kad tai, ką pasakojo M.Puidokas, yra tiesa, aš ir kiti būtume pirmi, pasmerkę tokius veiksmus. Tikiu M.Puidoku ir kad taip atsitiko. Tačiau dėl to turi būti atlikti tam tikri veiksmai, kad galėtume analizuoti. Dabar, mano manymu, paskubėjome nutraukti diskusijas. Gal paprašykime kolegų grįžti su mintimi, kad bus Seimo vadovybės sprendimas ištirti šį incidentą. Aš manau, po M.Puidoko pareiškimo turi būti Seimo vadovybės veiksmai", - sakė liberalas Eugenijus Gentvilas.

      Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras pasakė, kad tai situacija, dėl kurios reikėtų susisiekti su generaline prokurore: „Siūlau susisiekti su generaline prokurore Nida Grunskiene ir gauti informaciją, kas įvyko. Nes jeigu įvyko taip, kaip sako Seimo narys, prokuratūra turi reaguoti."

      Pritarė ir Algirdas Sysas: „Kreipiuosi į Seimo pirmininkę ir Seimo kanclerį. Neturi būti neaiškumų. Žmonės praėjo pro leidimų biurą. Jeigu tikrai atėmė telefoną ir naudojo fizinę jėgą prieš parlamentarą, tai akivaizdu, kad nesame panašūs į demokratinę valstybę. Būkite geri, išsiaiškinkite ir po pietų suteikite Seimo nariams informaciją."

      J.Razma galiausiai sutiko su Seimo narių siūlymais: „Tikiuosi, kancleris girdi ir popietiniame posėdyje galbūt sulauksime informacijos."

      Algirdas Butkevičius pasiūlė, kad vien telefoninio pokalbio neturėtų pakakti: „Siūlyčiau būti ryžtingesniam posėdžio pirmininkui. Generalinė prokurorė turi atvykti kuo greičiau ir atsakyti į visus klausimus, jeigu norime būti teisine šalimi."

      Andrius Mazuronis pasiūlė sukviesti Seimo valdybos posėdį. „Pritariu, kad Seimo pirmininkė turi nedelsiant sukviesti valdybos posėdį. Turime ne prašyti generalinės prokurorės, o nurodyti, kad ji privalo viską atidėti ir atvykti. Nepuolame daryti išvadų, bet jeigu tai tiesa, ką išgirdome, atvejis yra daugiau nei skandalingas. Privalome imtis skubių veiksmų", - sakė jis.

      Dauguma Seimo narių paliko posėdžių salę

      Reaguojant į STT veiksmus parlamento rūmuose, dauguma Seimo narių paliko posėdžių salę. Šiuo metu vykstančiame Vyriausybės posėdyje dalyvauja vos keletas parlamentarų.

      ,,Pirmą kartą salėje turbūt ministrų yra daugiau nei Seimo narių", - pastebėjo buvęs Seimo vadovas Viktoras Pranckietis.

      STT teisinasi: buvo pasipriešinta teisėtiems pareigūnų reikalavimams

      Parlamentarui Mindaugui Puidokui Seime pareiškus, kad patyrė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentų smurtą, STT teisinasi, jog buvo pasipriešinta teisėtiems pareigūnų reikalavimams.

      „Buvo atlikta krata Seimo nario M.Puidoko kabinete. Taip pat buvo atlikta jo asmens krata. Jos metu, siekiant paimti tyrimui reikšmingus daiktus (mobiliuosius telefonus), nebuvo vykdyti teisėti pareigūnų reikalavimai ir jiems buvo pasipriešinta. Dėl šios priežasties tyrimui reikšmingi daiktai buvo paimti prievarta", - išplatintame pranešime teigia STT.

      Anot STT, konservatorių frakcijai priklausantis Matas Maldeikis pranešė apie tai, kad M.Puidoko padėjėjas bandė jį papirkti. Kaip teigia STT, M.Puidoko padėjėjas sulaikytas.

      „Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinė tyrimų valdyba, gavusi Lietuvos Respublikos Seimo nario Mato Maldeikio pranešimą apie bandymą jį papirkti, pradėjo ikiteisminį tyrimą. Šiandien sulaikytas Seimo nario Mindaugo Puidoko padėjėjas K.M., kuris yra įtariamas papirkimu ir prekyba poveikiu.

      Ikiteisminio tyrimo duomenimis, K.M. Lietuvos Respublikos Seimo patalpose pasiūlė M.Maldeikiui 50 tūkst. eurų kyšį, už kurį, kaip įtariama, siekė, kad Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus Seimo narius, kad būtų sustabdytas ir (ar) atidėtas neribotam laikui Lietuvos Respublikos loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projektas", - rašoma išplatintame STT pranešime.

      Specialiųjų tyrimų tarnyba savo skelbtame pranešime nenurodo, kokiu pagrindu buvo panaudotas smurtas prieš Seimo narį, turintį galiojantį teisinį imunitetą.

      Parlamentarui nėra pareikšti jokie įtarimai dėl nusikalstamos veikos, nesuteiktas spec. liudytojo ar kitas teisinis statusas, tai pat nėra pradėta teisinio imuniteto panaikinimo procedūra.

      Skaityti komentarus

      LAISVĖ 2021 10 06 06:16

      Šimtai įmonių vadovų ir buhalterių, jau 30 metų patiria tironija ir psichologini spaudimą iš VMI, SODROS IR FNTT . ŽMONES UŽ NIEKA UŽDAROMI Į KALĖJIMUS , REKETOJAMI, ŽLUGDOMI VALDIŠKŲ INSTITUCIJŲ UŽ NIEKA

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai