°C
   2024 02 24 Šeštadienis

   Darius Trečiakauskas: Atėjo laikas kai kiekvienas LRT Tarybos narys turi parodyti – kiek jis yra pilietiškas, laisvas ir atviras

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: Darius Trečiakauskas
   2023-03-23 09:00:00

   Lietuvos radijo ir televizijos visuomeninis transliuotojas, išlaikomas už visų Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigus, pats skaidriausias, teisingiausias ir nepriklausomiausias transliuotojas ne tik Marijos žemėje, bet ir matyt visoje Žemės planetoje. Skamba išdidžiai.

   Ir štai ateina momentas kai reikia rasti žmogų, kuris šiai teisingumo, skaidrumo, nepaperkamumo ir viešumo citadelei vadovautų. Tam yra sudaryta LRT taryba, kuri kažkodėl tokį viešą, skaidrų ir svarbų visai valstybei reikalą sprendžia uždarame posėdyje. Kodėl? Ar tai yra valstybės paslaptis kurios nevalia išduoti valstybės „priešams“ – Lietuvos piliečiams, ar vis tik yra kažkokie kiti motyvai ir argumentai kurių nenorima parodyti tiems, kurie savo mokesčiais išlaiko visą šitą 60-milijoninę kontorą ?

   Paskutiniai LRT valdymo laikai labai jau priminė senosios sovietinės nomenklatūros laikotarpį, kada buvo populiarūs „darbo kolektyvų laiškai“, kai „aktyvūs ir pilietiški“ studentai rašydavo donosus apie savo bendramokslius ir dėstytojus, kai CK sekretorius ar LRT vadovas galėjo pareikalauti vienos ar kitos „galvos“, pasmerkti žurnalistą ar aukštosios mokyklos dėstytoją ...

   Kreipiuosi į LRT Tarybos pirmininką Eugenijus Valatka, pavaduotoją Irena Vaisvilaite, narius: Renaldas Gudauskas, Deimantas Jastramskis, Laura Matjošaitytė, Juozas Pabrėža, Giedrė Švedienė, Mindaugas Jurkynas, Norbertas Černiauskas, Renata Šerelytė, Darijus Beinoravicius ir Jonas Staselis. Jūs šiandien esate tie, nuo kurių priklauso ar LRT vadovu ir toliau bus sovietinės nomenklatūros ir telefoninės teisės mentaliteto atstovas, ar LRT taps tikros žurnalistikos, neskirstomos laisvės ir viešumo bei prieinamumo visiems bastionu. Atėjo laikas kai kiekvienas LRT Tarybos narys turi parodyti – kiek jis yra pilietiškas, laisvas ir atviras. Todėl kviečiu jus viešai ir drąsiai pasisakyti už viešą ir tiesiogiai transliuojamą LRT Tarybos posėdį, kuriame bus renkamas LRT vadovas.

   Skaityti komentarus