°C
   2020 05 28 Ketvirtadienis

   „Žalgirio“ šlovės ir galybės paslaptys

   Nuotrauka: pota6 nuotr.

   Autorius: Adomas Pakalnis
   2018-04-28 19:00:00

   „Žalgirio“ orkestras kartu su dirigentu treneriu Š. Jasikevičiumi nulipdė tobulą, žaliais garsais skambantį kūrinį.

   Su pergale! 2018 m. Balandžio 26 dieną Kauno „Žalgiris“ rezultatu 101-91 įveikė Atėnų „Olympiakos“ klubą ir po devyniolikos metų pertraukos pateko į Eurolygos geriausių komandų ketverto turnyrą.

   Nėra žodžių šiai pergalei apibūdinti. Neįtikėtina, fantastiška ar tobula jau neskamba taip kaip skambėtų. „Žalgirio“ orkestras kartu su dirigentu treneriu Š. Jasikevičiumi nulipdė tobulą, žaliais garsais skambantį kūrinį.
   Kame šios galybės paslaptys? Jų yra daug : ištikimi rėmėjai, aktyvus sirgaliai, „super“ vadyba, vyriausias treneris, trenerių štabas, lygiaverčiai žaidėjai. Į Belgrade vykstantį finalinį šio turnyro etapą „Žalgiris“ vyksta neturėdamas favorito statuso, bet toks ir buvo sezono pradžioje, kai nedrąsiai svajojome apie atkrintamąsias varžybas. Favorito statuso neturėjo ir dabar, prieš ketvirfinalio seriją su „Olympiakos“. Nepaisant to, kaip pasibaigtų paskutinė šio sezono Eurolygos išvyka, mes jau galime „Žalgirio“ sezoną Europoje įvertinti maksimaliu balu.

   Kaip žaisti prieš Stambulo „Fenerbahce“ ?

   Gyvenimas per trumpas... Nei tu ilgai džiaukis, nei tu ilgai liūdėk. Po pergalių ateina pralaimėjimai (labai norėtųsi bent jau šiame etape suklysti), o po pralaimėjimų pergalės. Vakar dieną pasidžiaugėme, o jau šiandien Š. Jasikevičiui reikia ieškoti kovos įrankių,kad įveiktų savo mokytoją Ž. Obradovičių. Šį sezoną abi ekipos buvo susitikusios du kartus. Pirmąją pergalę rezultatu 90-89 iš Turkijos parsivežė „Žalgiris“. Antrąjį mačą rezultatu 85-78 laimėjo svečiai iš Turkijos. Turkijos ekipoje sunku išskirti vieną ar du lyderius. Janas Vesely, Bradas Wanamakeris, Nicolo Melli, Kostas Sloukas, Jamesas Nunnally, Luigi Datome - vienas iš jų bet kada gali iššauti ir patraukti komandą. Žaisti gynybinį krepšinį su šia ekipa pavojinga, nes tai metikų komanda, visada palaikanti didelį tempą. Žaisti – „bėk ir mesk“ krepšinį prieš komandą, turinčią ilgą atsarginių suolelį ir drausmę mėgstantį Ž. Obradovičių neprotinga. Reikalinga disciplina tiek puolime, tiek gynyboje, nes treneris Ž. Obradovičius mėgsta pasinaudoti mažiausiomis taktinėmis klaidelėmis. Ar pavyks Š. Jasikevičiui pergudrauti savo mokytoją? Kodėl gi ne?

   P. Motiejūnas – vadybos pavyzdys visiems vadovams

   O kas gi „Žalgirio“ komandoje daro nematomą darbą? Aišku, visas reikalingas personalas ir, žinoma, klubo direktorius P. Motiejūnas. Žmogus – vadybininkas. Gavęs skolų „palikimą“ iš V. Romanovo sugebėjo išvairuoti „Žalgirio“ laivą ir per didžiausias audras. Ką šiandien turime: beveik grąžintos skolos, pakviesti solidūs rėmėjai, surinktas 8,5 mln. eurų biudžetas, puikiai valdoma „Žalgirio arena“, kurioje vyksta daug renginių, bilietai į krepšinio varžybas kiekvienam pagal kišenę. Bet čia tik viena vadybos pusė. Kita – Š. Jasikevičius. Taip, pasikviesti šią krepšinio legendą į klubą yra vienas darbas, o kitas - gebėjimas dirbti kartu. Pasak trenerio, čia yra sudarytos puikios darbo sąlygos. P. Motiejūnas suteikia treneriui daug laisvės, nerodo tuščių savo ambicijų. Ar tokią darbo laisvę Š. Jasikevičius gautų Maskvoje ar Tel Avive ,tikrai abejotina. P. Motiejūnas ir „Žalgirio“ administracijos darbuotojai - tai tylus ramstis, būtinas siekiant komandai pergalių Europoje.

   Kitas sezonas – trupiniai nuo Eurolygos stalo?

   Aukšti pasiekimai turi ir minusų. Prisiminkime 1999 metus, kai po laimėtos Eurolygos taurės stipriai pakilo žaidėjų kainos. Komandoje liko vos 5 žaidėjai iš pergalingo sezono ir „Žalgiriui“ Eurolygoje teko tenkintis autsaiderio vaidmeniu. Kaip sakė P. Motiejūnas: išlaikyti Š. Jasikevičių šansai „50 ant 50“, K. Pangosas pasirinks kur kas solidesnį kontraktą, neaiški ir E. Ulanovo ateitis. Geros vadybos dėka šiandien klubas turi sutartis su B. Davies (sutartis pasirašyta prieš kelias savaites), P. Jankūnu, A. Milakniu, A. White (klubo+1), M. Sajumi, P. Valinsku, T. Masiuliu. Jeigu nepavyksta išlaikyti trenerio Š. Jasikevičiaus, būtų malonu, kad nereiktų ieškoti užsienio specialisto, kai turime daug savų: A. Sireiką, R.Kurtinaitį, K. Maskvytį, D. Adomaitį. Tikimės pavyks išlaikyti dabartinės komandos branduolį, o jeigu ne : L. Birutis pasiruošęs Eurolygai,  M. Kalnietis galėtų gavęs pasitikėjimo sustiprinti komandą. Jeigu išvyktų E. Ulanovas, tai  puiki pamaina būtų J. Mačiulis. M. Grigonis jau subrendęs Eurolygos kovoms, tai pat L. Lekavičius „Žalgiryje“ galėtų nardyti kaip žuvis vandenyje. Tai mintys kitam sezonui. O jau po trijų savaičių kova pusfinalyje prieš Stambulo „Fenerbache“ klubą.

   Gražios kovos, gerų emocijų ir, žinoma, pergalės mūsų Kauno „Žalgiriui“!

   Skaityti komentarus