°C
   2020 01 21 Antradienis

   „Valstiečių“ lyderiai sako, kad pakeisti Seimo rinkimų datos turbūt nepavyks

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-06-25 15:00:00

   Valdančiųjų „valstiečių“ lyderiai sako, kad pakeisti Seimo rinkimų datos iš rudens ir pavasarį turbūt nepavyks, nes šiam klausimui nebūtų surinkta konstitucinė dauguma.

   „Tam, kad priimtume tokį sprendimą, reikalingas Seimo konstitucinės daugumos balsavimas. (...) Yra abejonių, ar Seimas surinktų tiek balsų“, – žurnalistams Seime antradienį sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

   „Reikėtų keisti Konstituciją, turbūt suprantam, kad šiandien tai padaryti būtų sunkiai įmanoma“, – žurnalistams teigė šios partijos deleguotas ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

   Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos politikai dar 2016 metų pabaigoje siūlė perkelti rinkimus į pavasarį, toks siūlymas buvo numatytas ir šios partijos Seimo rinkimų programoje.

   Pastaraisiais mėnesiais diskusijos šiuo klausimu buvo atsinaujinusios, Seimo rinkimų datos perkėlimui į pavasarį pritaria ir išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda.

   Datos pakeitimo šalininkai teigia, kad taip būtų sudaryta galimybė naujai Vyriausybei ir Seimui iš karto rengti ir tvirtinti kitų metų valstybės biudžetą, o ne balsuoti už buvusios kadencijos politikų parengtą iždą ir pusmetį laukti biudžeto formavimo ciklo.

   Dabar Konstitucijoje numatyta, kad Seimo rinkimai rengiami antrą spalio sekmadienį.

   Norint pakeisti šią datą, Seime reikėtų balsuoti du kartus, tarp balsavimų padarant ne mažiau kaip trijų mėnesių pertrauką. Konstitucijos pataisos laikomos priimtomis, jeigu už jas balsuoja ne mažiau kaip du trečdaliai arba ne mažiau kaip 94 parlamentarai.

   Skaityti komentarus