°C
   2020 07 13 Pirmadienis

   „SpaceX“ raketa gabena kosmonautams atsargas

   Nuotrauka: SpaceX nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2018-06-29 22:00:00

   Kanaveralo kyšulys, Florida, birželio 29 d. (AP-BNS). Kalifornijoje įsikūrusios bendrovės „SpaceX“ raketa, prieš du mėnesį iškėlusi į orbitą NASA palydovą, penktadienį vėl pakilo, kad nugabentų atsargų į Tarptautinę kosminę stotį (TKS).

   Kartą jau panaudota raketa „Falcon“ dar prieš išauštant rytui startavo iš Kanaveralo kyšulio. Ji skraidina kapsulę su 2,7 tonos krovinių, įskaitant pirmąjį į kosmosą iškeltą robotą su įdiegta dirbtinio intelekto (DI) technologija, genetiškai identiškų pelių, skanėstų ir kavos TKS įgulai.

   Šie kroviniai, sudėti kapsulėje „Dragon“ – taip pat jau panaudotoje per ankstesnį skrydį – stotį turėtų pasiekti pirmadienį.

   Ši misija žymi trumpiausią laikotarpį, per kurį „Falcon“ buvo grąžinta į kosmosą. Penktadienį startavusios raketos pirmoji pakopa balandį buvo panaudota iškelti palydovui TESS, ieškosiančiam egzoplanetų. Tuo tarpu kapsulė buvo panaudota per vieną misiją 2016 metais.

   Vis dėlto „SpaceX“ šįkart raketos nebesusigrąžins, nes bendrovė ateityje naudos naują „Falcon“ modelį.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus