°C
   2020 08 13 Ketvirtadienis

   „Baltosios pirštinės“: agitacijos draudimo laikotarpiu pastebimas gudravimas socialiniuose tinkluose

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2019-03-17 15:00:00

   Visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ iš stebėtojų ir aktyvių piliečių iki sekmadienio 13 valandos sulaukė beveik 70 pranešimų apie galimus rinkimų įstatymo pažeidimus.

   Daugiau nei 300 „Baltųjų pirštinių” stebėtojų lanko rinkimų apylinkes, kuriose vyksta II-asis tiesioginių mero rinkimų turas.

   Daugiausiai pranešimų sulaukiama dėl galimų agitacijos pažeidimų, skleidžiamos politinės reklamos socialiniuose tinkluose, o stebėtojai dažniausiai praneša apie neplombuotas arba netaisyklingai plombuotas balsadėžes.


   Anot visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadovės Marijos Šaraitės, pastebimas kandidatų ir juos palaikančių asmenų gudravimas. Penktadienį socialiniuose tinkluose paviešinti pranešimai yra aktyviai komentuojami ir taip palaikomi aktyviais bei matomais naujienų sraute agitacijos draudimo laikotarpiu, ypač sekmadienį. Pasitaikė atvejų, kai yra likusios politinės reklamos šalia rinkimų apylinkių. Dažnai piliečiai praneša apie išorinę politinę reklamą, didelius lauko stendus, tačiau jiems yra taikoma išimtis ir agitacijos draudimo laikotarpiu tokia politinė reklama gali likti.

   „Baltųjų pirštinių” stebėtojai, kaip ir kiekvienų rinkimų metu, praneša apie neužplombuotas ar netaisyklingai užplombuotas balsadėžes. Beveik visais atvejais apylinkių rinkimų komisijų nariai pripažįsta padarytą klaidą ir ją taiso.   Daugiausiai stebėtojų pranešimų yra susiję su rinkėjų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų patikrinimu. Ypač kaimiškose vietovėse rinkimų komisijų nariai dažnai nė nepaprašo asmens tapatybės dokumentų, o tai sudaro sąlygas nesąžiningiems rinkėjams balsuoti kito asmens vardu.

   Anot „Baltųjų pirštinių“, sulaukiama skambučių ir dėl konsultacijų apie rinkimų tvarką ar informacijos apie mažareikšmius pažeidimus. 

   Skaityti komentarus