°C
   2020 08 13 Ketvirtadienis

   A. Širinskienės komitetas nusprendė: bankų mokestis neprieštarauja Konstitucijai

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2019-10-31 13:00:00

   „Valstietės“ Agnės Širinskienės vadovaujamame Teisės ir teisėtvarkos komitete trečiadienį buvo nuspręsta nepritarti Teisės departamento išvadai dėl galimo bankų apmokestinimo projekto prieštaravimo Konstitucijai. Komiteto nariai nusprendė, kad diskusijas sukėlusi iniciatyva iš principo neprieštarauja šalies įstatymams, visgi, akcentuoja A. Širinskienė, įstatymo rengėjai biudžetui svarbų projektą dar turės patikslinti.

   Komiteto pirmininkė A. Širinskienė teigė, kad Lenkų rinkimų akcija, rengusi įstatymo projektą dėl bankų apmokestinimo, pateikė racionalius paaiškinimus, kodėl buvo pasirinkti tam tikri finansų rinkos dalyviai. Šis paaiškinimas turės atsispindėti ir įstatymų projekte.

   „Jie (projekto rengėjai. – ELTA) taip segmentavo rinką, nes norėjo apmokestinti kredito paslaugas teikiančias institucijas. Taip pat jie yra nustatę ribą sumos, kurią pasiekus yra taikomas mokestis“, – Eltai patikino A. Širinskienė.


   Pasak A. Širinskienės, rengėjai dar turės patikslinti projektą, kad Teisės departamentui neliktų abejonių, jog įstatymo projektas neprieštarauja Konstitucijoje įtvirtintam lygiateisiškumo principui. Po šios procedūros įstatymas atsidurs priėmimo stadijoje.

   „Reikėtų patikslinti, kad nekiltų jokių abejonių, ką jie nori apmokestinti. Seimo procedūros užtikrina, kad, jeigu rengėjai projekto nepatikslins ir Teisės departamentui dar liks abejonių, tai priėmimo stadijoje vėl tas prieštaravimas atsiras“, – teigė Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė.


   ELTA primena, kad įstatymo projekte numatomas mokesčio objektas – finansų rinkos dalyvių turtas, jei šio mokesčio mokėtojo turto vertė viršija įstatymo projekte nustatytą dydį (300 milijonų eurų). Šis turtas būtų apmokestinamas 0,03 procento mėnesiniu finansų rinkų dalyvių mokesčio tarifu. Projektą parengęs Seimo narys Zbignevas Jedinskis siūlo, kad mokestis būtų įskaitomas į valstybės biudžetą.

   Skaityti komentarus

   Rasa 2019 04 11 04:34

   Pagaliau.Pagarba Sirinskienei.lb.idomu , ar bankininku klapciukas pasirasys :/ :)

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai