°C
   2020 07 13 Pirmadienis

   9 klausimai, kuriuos reikėtų užduoti tėvams, kol jie dar gyvi

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2018-06-28 07:00:00

   Jie jus užaugino, išauklėjo ir išleido į pasaulį...

   Jūs baigėte mokyklą, universitetą, sukūrėte šeimą. O jie visą tą laiką buvo svarbiausia palaikymo komanda, stebinti, kaip jūs siekiate savo tikslų.

   Įsisukę į savo gyvenimo karuselę mes užmirštame, kad ir mūsų tėvai visa tai patyrė. O jūs kada nors susimąstėte apie tai, kaip gyveno tėvai, kol jūs dar nebuvote gimę?

   Jei norite pažinti tėvus geriau, užduokite jiems šiuos klausimus:

   Kuo svajojote būti, kai užaugsite (kai buvote vaikai)?

   Jie juk taip pat kažkada buvo maži. Užduokite šį klausimą tėvams, kaip užduodate savo vaikams. Atsakymai gali nustebinti! Bus įdomu sužinoti, kodėl tėtis norėjo tapti kosmonautu, o mama gydytoja. Ir kodėl netapo.

   Koks jūsų ryškiausias vaikystės atsiminimas?

   Įdomu sužinoti, kokia buvo jų vaikystė. Tai gal jums paaiškins, kodėl buvote auklėjami vienu ar kitu būdu. Atsiminimai gali būti tiek linksmi, tiek liūdni ar net baisūs. Tai padės gėriau suprasti savo tėvus.

    Dėl ko labiausiai gailitės?

   Sunkus klausimas, tačiau atsakymai padės geriau pažinti tėvus ir suprasti jų pasirinkimus. Be to, tai geras būdas nekartoti jų klaidų. Vyresniųjų patirties perėmimas daro mus išmintingesniais.

   Už ką pamilote vienas kitą?

   Tai leis geriau suprasti jų santykius. Tėvų meilės istoriją turėtumėte gerai žinoti! 

   Koks beprotiškiausias jūsų gyvenimo poelgis?

   Atsakymai gali jus šokiruoti Dažniausiai vaikams jų tėvai atrodo nuobodūs ir rimti suaugėliai, tačiau jie ne visada buvo tokie. Jie taip pat buvo paaugliai, jaunuoliai ir darė beprotiškus dalykus! Nenustebkite, jei mama ar tėtis nenorės to prisiminti, bet priminkite, kad jūs jau suaugę ir jų poelgių nekartosite.

   Kas sunkiausia jums buvo gyvenime ir kaip su tuo tvarkėtės?

   Tai puikus būdas sužinoti, kaip tvarkytis su sunkumais savame gyvenime. 

   Kokie laimingiausi jūsų gyvenimo momentai?

   Juk būtent tai ir teikia jėgų eiti pirmyn!

   Ką mėgote daryti vaikystėje ir jau suaugę?

   Kuo be darbo, namų tvarkymo, valgio ruošimo mėgo ir mėgsta užsiimti jūsų tėvai?  Ką jiems dabar patinka veikti?

   Kokį patarimą man duotumėte?

   Gal jums atrodo, kad jie jau išauklėjo jus ir visus patarimus susakė. Tačiau galbūt yra dar kažkas labai svarbaus ir tėvai norėtų, kad jūs tai prisimintumėte visą gyvenimą.

   Bendraukite su tais, kurie jums skyrė tiek daug laiko, kai augote. Jų gyvenimas nėra amžinas. Būkite drauge, kol dar galite. O bendraudami ir domėdamiesi mama ar tėčiu sužinosite daug ir apie save pačius. Juk jūs - jų tęsinys! 

   Skaityti komentarus