°C
   2020 07 06 Pirmadienis

   8-erių metų mergaitė išranda Saulės energija varomą vandens šildytuvą ir laimi branduolinio mokslo prizą

   Nuotrauka: CE nuotr.

   2019-10-13 10:00:00

   Naujoves išranda įvairaus amžiaus žmones, ir tai galime matyti iš Xóchitl Guadalupe Cruz, aštuonerių metų mergaitės iš Chiapaso, Meksikoje, istorijos, kuri išrado visiškai saulės energija varomą prietaisą vandeniui šildyti. Jos išradimas gali padėti žmonėms visame pasaulyje. Tai paskatino UNAM (Meksikos nacionalinį autonominį universitetą) branduolinių mokslų institutą apdovanoti ją. 

   Tiems, kurie gyvena išsivysčiusiose šalyse, jos išradimas gali pasirodyti niekuo ypatingas, nes šilto arba karšto vandens prieigą turime kiekvienas, tačiau daugelyje kitų pasaulio vietovių, įskaitant jos miestą Meksikoje, tai laikoma prabanga.

   G. Cruz įrenginio gamybą įkvėpė noras sumažinti miškų naikinimą ir taršą, mažinant malkų poreikį, skirtų vandeniui šildyti, nes tai pagrindinis būdas, naudojamas visame pasaulyje. G. Cruz pabrėžia įsipareigojimą saugoti aplinką ir įrenginiui gaminti naudoja tik perdirbtas medžiagas.

   G. Cruz šeima jau įdiegė dukters išradimą ant savo namų Meksikoje stogo. Dabar jie mėgaujasi šiltu vandeniu, kurį galima naudoti bet kur - nuo maisto gaminimo iki maudymosi.

   Jos sukurtas saulės energija varomas prietaisas gali pagerinti milijono žmonių gyvenimo kokybę visame pasaulyje, kurie vis dar kaitina vandenį mediena. 

   Jau seniai yra pastebėta kad mūsų ekonominė sistema stengiasi sulaikyti žmoniją nuo klestėjimo. Nors daugelis kapitalizmą išsivysčiusiose šalyse mato kaip idealią priemonę aukštos kokybės produktams gaminti, tačiau  šis ekonominis modelis taip pat skatina žmonių vergiją. Tai pirmiausia galima matyti iš mokslinių tyrimų apie pinigų, esančių mūsų ekonomikoje, patekimo kelius - centrinių bankų inicijuotas įsiskolinimo procesas, kur šalis 

   Sistemos dizainas sukuria sąlygas kai kurioms šalims būti aukščiau kitų, nes jos negali lengvai įgyvendinti šiuolaikinių pokyčių, dėl to, kad jų valiutos vertę nustato tie, kurie kontroliuoja ekonomiką.

   Taigi, tokių išradimų poreikis laikinai teikia pagalbą žmonėms, kurie jau galėjo pasimėgauti energetikos technologijų, kurias slepia ekonomikos sistema, prabanga, ir jos valdovams, nusprendusiems valdyti ir kontroliuoti žmonijos klestėjimą.

   Pasvarstykime apie naujas energetikos technologijas, kurios pranoktų vėjo, saulės ir iškastinio kuro teikiamą energiją, realybę. Viename interviu Susan Manewich, dar vienas neįtikėtinas balsas energetikos technologijų erdvėje, ji ne tik aptaria tikslingą naujų energetikos technologijų slopinimą, bet ir apie slopinimo formą, kuri yra susijusi su šių naujų technologijų atsiradimu.

   Nota Bene

   Mūsų visuomenėje niekada netrūksta naujovių, idėjų ir problemų sprendimo būdų. Tačiau dažnai mūsų kurtose griežtose sistemose trūksta judėjimo. Tokios sistemos stabdo technologijų kūrimąsi ir visų pagrindinių poreikių tenkinimą.

   Kai pagalvoji juk milijonai žmonių neturi galimybės naudotis švariu vandeniu ir maistu, o tuo tarpu kiti, šalimai esančioje šalyje gyvena visiškai kitokį gyvenimą, kur persivalgymas - įprastas dalykas, imame suprasti, jog tai ne atsitiktinumas.

   Ar mes vis dar galime pasitikėti ir būti sistemos, siekiančios pavergti, o ne leisti klestėti? 

   Skaityti komentarus