°C
   2020 08 13 Ketvirtadienis

   439-as VU gimtadienis: žymiausi alumnai, „Katekizmas“ ir triukšmingi koncertai

   Nuotrauka: Vilniaus Universiteto nuotr.

   Autorius: Aurelija Andriekutė | Vilniaus universitetas
   2018-04-04 16:00:00
   ​Pavasarį Vilniaus universitetas (VU) pasitinka švęsdamas 439-ąjį savo gimtadienį. Balandžio 4 ir 6 d. miestiečiai ir VU bendruomenė yra kviečiami į išskirtinius pirmosios aukštosios mokyklos Lietuvoje gimtadienio renginius.

   Kaip ir kasmet VU bibliotekos lankytojams bus eksponuojamas pirmosios lietuviškos knygos – Martyno Mažvydo „Katekizmo“ originalas. Jį išvysti bus galima balandžio 4 d. nuo 10 iki 19 val. P. Smuglevičiaus salėje. Atvykę gyvai susipažinti su šiuo unikaliu leidiniu turės galimybę pamatyti ir jo originalią kopiją – faksimilę.

   Žymių alumnų pasakojimai

   Išskirtinis VU gimtadienio akcentas – balandžio 4 d. 18 val. VU Teatro salėje įvyksiantis renginys „Alumnų idėjos ir istorijos“, kuriame savo patirtimi dalysis VU alumnai: Nepriklausomybės Akto atradėjas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis, gamtos fotografas ir knygų autorius Marius Čepulis ir neurobiologė dr. Urtė Neniškytė.

   Biochemijos mokslų daktarė U. Neniškytė, sulaukianti vis daugiau pripažinimo Lietuvoje ir pasaulyje, pasakos apie iškilius VU alumnus – M. Počobutą, M. Daukšą ir L. Stuoką-Gucevičių – ir kaip jie veikia mūsų elgseną ir sprendimus šiandien.

   Žymus gamtos fotografas ir knygų autorius, zoologijos alumnas M. Čepulis klaus: „Kodėl ežiai vis dar nešioja obuolius ant kupros?“ Jis pristatys viziją, kaip patobulinti ugdymą keičiant požiūrį į mus supančią aplinką, griaus nusistovėjusius stereotipus apie gamtą ir dalysis savo nuotraukomis.

   Profesorius L. Mažylis, šiais metais išrinktas Metų valstybės kūrėju, savo pranešime „Kodėl slapstosi ir kaip atsiranda istoriniai dokumentai?“ kvies iš arčiau susipažinti su istorinių šaltinių atradimų užkulisiais.

   Gimtadienio koncertuose – VU talentai

   Alumnų renginyje pasirodys VU talentų vakaro žvaigždės: pianistė Rūta Bakševičienė, akordeonistas, Matematikos ir informatikos fakulteto studentas Tomas Zaicevas ir oro akrobatė, Teisės fakulteto studentė Karolina Stanionytė.

   Balandžio 4-osios renginius vainikuos grupės „Biplan“ koncertas, prasidėsiantis 19 val. VU Didžiajame kieme (Universiteto g. 3).

   Gimtadienio renginių seriją užbaigs balandžio 6 d. nuo 9.00 iki 18.00 val. vyksianti mokslinė konferencija „Vilniaus universitetas: tradicijų tąsa, pertrūkiai ir išradimai“ (Senato salė, Universiteto g. 3, Vilnius). Konferencijoje bus nagrinėjamos istorinės ir šiuolaikinės VU bendruomenės tradicijos, paveldo klausimai, oficialūs ir neoficialūs VU simboliai bei ženklai.

   Gimtadienio renginiai Facebook

   Skaityti komentarus