°C
   2020 07 13 Pirmadienis

   32 įdomiausi, draugiškiausi ir geriausiai vietinių gyventojų vertinami pasaulio miestai

   Šaltinis: http://www.businessinsider.com

   Nuotrauka: Čikaga | Pixabay

   Autorius:
   2018-04-17 19:00:00
   Apklausus 15 tūkstančių žmonių 32 pasaulio miestuose paaiškėjo, kurie miestai tampa įdomiausi ir patraukliausi 2018 metais. Tyrime, kurį organizavo „Tapestry Research“, gyventojų buvo klausiama apie įvairius miesto gyvenimo aspektus. Tyrimas vertino miestus įvairiose kategorijose: maistas, gėrimai, kultūra, draugiškumas, susisiekimas, laimė ir gyvenimo sąlygos.

   Žemiau pateikti 32  draugiškiausi ir įdomiausi pasaulio miestai. Pagal bendrus rezultatus jie išvardyti gerėjimo tvarka.

   32. Stambulas (87,1 taško). Stambulo gyventojai didžiuojasi savo unikaliu miestu ir jo istorija, bet dažniausiai nėra patenkinti – tik pusė jų pasakė, kad jautėsi laimingi per pastarąsias 24 valandas.

   31. Singapūras (98,7). Nors singapūriečiai  aukštai nevertino kultūros srities, tačiau buvo patenkinti miesto saugumu ir jautėsi jaukiai vaikštinėdami jame naktį.

   30. Bostonas  (103.7). Bostone prastai vertinamas naktinis gyvenimas, bet jo gyventojai pažymi aukštus laimės balus ir daugiau nei pusė jų žino savo kaimynų vardus.

   29. Dubajus (105,3). Nepaisant didelių nusiskundimų, Dubajus turi ilgiausias darbo valandas (vidutiniškai 46 per savaitę), o vakaras mieste kainuoja apie 167$.

   28. Sidnėjus (106,1). Kol žmonės galvoja, kad miestui trūksta gerų restoranų ir laiko praleidimo vietų, Sidnėjaus gyventojai gyvena sveiką gyvenimą. 66% jų praėjusią savaitę sportavo, 38% niekada nevartojo narkotikų. Jie žino, kaip švęsti, nors miestas užima 1 vietą pagal degtinės suvartojimą.

   27. Majamis (107,9). Majamio restoranai labiausiai užimti pasaulyje. Viešasis transportas labai prastas, 52% gyventojų jo nekenčia, labiau nei bet kuriame kitame mieste.

   26. Hong Kongas (109,6). 75 procentai gyventojų mano, kad miesto viešasis transportas nuostabus, o tai labai pakelia bendrus rezultatus. Taip pat miestas užima vieną pirmųjų vietų pasaulyje, kaip turintis daugiausiai žmonių, besilankančių restoranuose. 

   25. Maskva (110,2). Jos gyventojai nelaiko miesto draugiška vieta, bet Maskva yra geriausia vieta, kuri gali pasiūlyti, ką galima nuveikti vėlai vakare, tad trečdalis gyventojų eina miegoti gerokai po vidurnakčio. Tai miestas, kuriame daugiausia darbo romanų.

   24. Bankokas (111,0). Tyrimas pavadino Bankoką gatvės maisto sostine. Žmonės čia valgo beeidami dažniau, nei bet kur kitur pasaulyje, vidutiniškai 42 kartus per metus. Jie taip pat yra dažniausiai einantys į restoranus, 94% apsilankė restorane per praėjusią savaitę.

   23. Vašingtonas (111,3) – pasimatymų sostinė, turinti daugiausia vienišių, jame daugiausiai besinaudojančių pasimatymų programėlėmis. Jie taip pat dažniausiai „išnyksta“ iš potencialių meilės objektų akiračio – tai viena iš priežasčių, kodėl Vašingtonas kartu su Niujorku priskiriami prie miestų, labiausiai keliančių stresą.

   22. Pekinas (113,0). Miestas galėtų būti įdomus, tačiau daug laiko užtrunka susisiekimas, transportas. 6% gyventojų užtrunka keliaudami po 2-3 valandas per dieną.

   21. Ciurichas (115,3). Miesto gyventojai yra ypatingai aktyvūs ir kartu su Melburno gyventojais sportuoja daugiau, nei bet kuriame kitame mieste.

   20. Los Andželas (116,8). Čia kultūros sritis bei gero maisto restoranai klesti, bet miestas atsiduria 20 vietoje, nes gyventojai nurodo, kad čia sunkiausia susirasti draugų bei eiti į pasimatymus.

   19. Tokijas (117,7). Tokijo gyventojai mėgsta savo maistą – restoranuose lankosi dažniau, nei bet kurio kito miesto gyventojai.

   18. Berlynas (119,2). 83%  Berlyno gyventojų žino savo artimiausių kaimynų vardus, tai didžiulis skaičius lyginant su 55% pasaulio vidurkiu, ir paaiškinantis, kodėl jie mažiausiai vieniši. Jie mėgsta laiką leisti namuose, tad rečiausiai pasaulyje lankosi restoranuose.

   17. San Franciskas (119,4). Nuostabi restoranų sritis, puikūs vėlyvi pusryčiai, 88% gyventojų sako, kad čia jie „jaučiasi laisvi būti savimi“, bet miestas atsiduria 17 vietoje dėl mažo saugumo ir įperkamumo.

   16. Šanchajus (119,5). Čia nėra pigu, bet yra daug laisvalaikio praleidimo vietų ir nors čia sunku surasti meilę, bet 79% sako, kad lengva surasti … atsitiktinių pažinčių.

   15. Meksikas (121,2). Meksiko gyventojai dažniau nei kitur dalyvauja kultūriniuose renginiuose, eina į teatrą, kiną, meno galerijas, muziejus ar  koncertus 76 kartus per metus.

   14. Paryžius (124,9). Paryžiečiai  dažniausiai pasaulyje užsiima seksu. Anot tyrimo 4 iš 5 žmonių praėjusį mėnesį užsiėmė seksu. Miestas yra vienas iš geriausių kultūros srityje. Nors linksmybės kainuoja, tačiau Paryžius yra pasaulio pagirių sostinė, kur beveik mėnuo per metus praleidžiamas kančiose.

   13. Austinas (125,3). Pirmasis miestas dėl gyvos muzikos, Austinas Teksase yra nuostabi vieta gerai praleisti laiką. Čia taip pat puikus susisiekimas – gyventojai tam vidutiniškai skiria tik 22 minutes.

   12. Tel Avivas (125,8). Tel Avive (Izraelyje) jūs rasite geriausią maisto ir poilsio atmosferą, čia mažas darbo valandų skaičius – vidutiniškai tik 27 per savaitę.

   11. Edinburgas (128,2). Edinburgo gyventojai žino kaip linksmintis.

   10. Barselona (128,4). Barselonos gyventojai dalyvauja kultūriniuose renginiuose 71 kartą per metus, užima antrą vietą po Meksiko. Šiame mieste taip pat yra daugiausia einančių į restoranus.

   9. Filadelfija (129,2). Šį miestą jo gyventojai vadina įperkamiausiu taip pat ir džiaugsmingiausia vieta gyventi. Jie taip pat turi vieną geriausių rezultatų susisiekimo prasme – kelyje užtrunka apie 24 minutes.

   8. Lisabona (130,2). Lisaboniečiai daug valgo ne namuose, leidžia laiką su šeimomis, taip pat sako, kad lengva susidraugauti ir rasti meilę. Praleisti vakarą vidutiniškai kainuoja 46$.

   7. Mančesteris (130,9). Šio miesto gyventojai bendrauja ir arbatos puodelio – jie pakilo į viršų, nes per paskutines 24 valandas nebuvo tiek užsiėmę, kad neišgertų  puodelio arbatos.

   6. Madridas (131,1). Vienas iš geriausių miestų kultūros srityje, Madrido restoranai taip pat pilni, gyventojai valgo ne namie dažniau nei daugelyje miestų.

   5. Londonas (131,4). Teatras, restoranai ar barai - 86% Londono gyventojų sako, kad visada mieste galima ką nors nuveikti ar pamatyti, daro tai maždaug 8 kartus per mėnesį. Miestas nepakilo aukščiau, nes londoniečiai mano, kad čia sunku susirasti draugų, jaučia stresą ir laiko miestą nepriimtinu.

   4. Melburnas (132,3). Šis Australijos miestas aplenkė kitus laimės srityje, 9 iš 10 žmonių jautėsi laimingi per paskutines 24 valandas. Jie taip pat galvoja, kad lengva susirasti draugų ir maisto-gėrimų sritis – geriausias miesto bruožas.

   3. Niujorkas (134,6). Miestas pasižymi geriausiu naktiniu gyvenimu pasaulyje, anot apklausos, užima antrą vietą kultūros srityje. Tai miestas, kuriame šiais metais norėjo apsilankyti daugiausiai žmonių, nors lankytojai gali sunkiai čia susirasti draugų. Niujorkas kartu su Vašingtonu yra tie miestai, kurie sukelia daugiausiai streso.

   2. Portas (137,9). Portas Portugalijoje draugiškiausia vieta, gyventojai didžiuojasi, kad gyvena šiame mieste, yra „laisvi būti savimi“, o praleisti vakarą vidutiniškai kainuoja 37$.

   1. Čikaga (138,2 taškai). Čikaga užėmė aukščiausią vietą dėl savo maisto-gėrimų srities, laimės, kultūros, prieinamumo ir pasididžiavimo miestu. Vienintelis trūkumas – saugumas, tik šioje srityje miestas buvo žemai įvertintas.

   Skaityti komentarus