°C
   2020 08 13 Ketvirtadienis

   30 dienų iššūkis kviečia švarinti planetą ir keisti vartojimo įpročius

   Nuotrauka: Organizatoriaus nuotr.

   Autorius: Austė Juozapaitytė
   2019-04-02 18:00:00

   Lietuvos sveikuolių sąjunga, kartu su susivienijimu žali.lt, balandžio mėnesį kviečia praleisti prisijungiant prie naujo iššūkio - 30 dienų švaresnei planetai.

   Balandžio mėnuo, kaip jau įprasta Lietuvoje, “Darom” akcijos ir aktyvių žmonių dėka, jau senai tapo švarinimosi mėnuo. Grupė “30 dienų iššūkis” šį mėnesį taip pat didelį dėmesį skirs aplinkos švarai. Gyvename šalyje, kurioje turime pakankamai sėkmingai išvystytą atliekų tvarkymo mechanizmą, todėl dažnai neatkreipiame dėmesio į pavienes besimėtančias šiukšles mieste, pamiškėse, parkuose. Tačiau pakelės ir pakrūmės slepia daug išmestų pakuočių, puodelių, cigarečių nuorūkų.

   Tvarkymasis taip pat gali būti madingas. Pasaulyje sparčiai plintant įvairiems tvarkymosi iššūkiams (#trashtag, #10minutesaday ir kt.), švarinti aplinką kvies ir 30 dienų iššūkis. Kiekvieną dieną keliaudami į darbą, mokslus, vedžiodami šunį, skirkime bent 10 minučių apsidairyti aplinkui ir surinkti pakelėje besimėtančias šiukšles. Iššūkio metu taip pat galėsite daugiau sužinoti apie šiukšlių daromą poveikį, bei jų tolesnį kelią atsidūrus šiukšledėžėje.

   “Lietuvoje mes neturime šiukšlinimo kultūros. Jei kas nors gatvėje numes šiukšlę – trys praeiviai pažiūrės kreivai, o ketvirtas lieps pasikelti. Tai džiugina. Deja, išmesdami atlieką į šiukšliadėžę apie ją tiesiog pamirštame. O ar visas taršos procesas tuo ir baigiasi? Taip, mūsų miestai, pamiškės tampa švaresnės, bet vartojimas vis dar auga.” – sako iššūkio iniciatorė Austė Juozapaitytė. 30 Dienų iššūkis skirtas ne tik surinkti besimėtančias šiukšles, bet ir atkreipti dėmesį, kiek bereikalingų pakuočių mes naudojame, kur jos nukeliauja ir ar ši taršos grandinė užsibaigia be padarinių.

   “Mes visi per mažai kalbame ir darome ką nors planetos labui. Bet tai yra gyvybiškai svarbu ir turime ne tik apie tai kalbėti, bet ir imtis veiksmų. Visada visus pokyčius geriausia pradėti nuo savęs, tai kviečiu ir daryti. Keisti savo gyvensenos įpročius, mažinti besaikį vartojimą. Banginiai, paukščiai miršta, ledynai tirpsta, vandenynuose plaukioja salos šiukšlių.” – prie iššūkio kviečia jungtis Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė.

   Junkitės į grupę 30 dienų iššūkis ir nuo balandžio 1 dalyvaukite tvarkymosi akcijoje. Kasdien išeidami iš namų pasiimite maišelį šiukšlėms rinkti, eidami skirkite bent 10 minučių besimėtančioms atliekoms surinkti. Fotografuokite kaip atrodo jūsų sutvarkytos vietovės prieš ir po, arba fotografuokite/filmuokite savo įspūdžius, pastebėjimus renkant šiukšles, dalinkitės facebook’e ir grupėje su grotažymėmis: #trashtag, #30dienųiššūkis, #10minutesaday, #30dienųšvaresneiplanetai ir kvieskite prisijungti kitus.

   Po mėnesio palyginsime rezultatus kiek pasiekėme padarydami mus supančią aplinką švaresne ir sveikesne gyventi.

   Skaityti komentarus