°C
   2020 07 15 Trečiadienis

   13 metų berniukas po vakcinacijos ŽPV skiepu tampa paralyžiuotas (II dalis)

   Nuotrauka: Bustle nuotr.

   2019-02-22 08:00:00

   13 metų berniukas po vakcinacijos ŽPV skiepu tampa paralyžiuotas (I dalis)

   „Gardasil“ sudėtyje yra dvigubai daugiau aliuminio nei jo buvo anksčiau

   „Gardasil“, kaip ir kelių kitų vakcinų sudėtyje, yra aliuminio. Sveikatos specialistai teigia, kad ten esantis aliuminis yra visiškai saugus naudoti, tačiau jie nepamini, jog nėra atliktų skiepų sudedamųjų dalių toksiškumo įvertinimo tyrimai. Tai gali stebinti tuos, kurie to nežinojo, ypač  žinant faktą, kad aliuminis yra dedamas į skiepus jau daugiau kaip 90 metų. Tačiau maisto ir vaistų administracija (FDA) ar bet kuri kita valstybinė agentūra neatliko nė vieno tokio pobūdžio tyrimo. Kodėl? Viena iš priežasčių galėtų būti ironiška: vakcina paprastai laikoma netoksiškos sudėties medžiaga, todėl nėra jokių indikacijų atlikti tyrimų.

   „Aš turiu 2002 metų dokumentą iš JAV FDA..., kuriame kalba eina apie vakcinų ingredientų vertinimą... ir jų testavimą su gyvūnais. Tuo metu FDA pareiškė, jog rutiniški toksiškumo tyrimai su gyvūnais nebuvo atliekami, nes buvo manoma, kad tie ingredientai yra saugūs. Kai aš tai perskaičiau, aš beveik ėmiau rautis plaukus. Ar tai jų nenuginčijamo saugumo įrodymas? Šie dokumentai niekada nepateko į populiariąją žiniasklaidą. Tai melas, kuris įsišaknijo per tiek metų; mes naudojame šiuos daiktus virš 90 metų ir yra manoma, jog tai saugu. Bet tai niekada nebuvo patvirtinta“,- kalbėjo Dr. Lucija Tomljenovic.

   Net jei peržiūrėtume naujausias FDA gaires jų internetiniame puslapyje, matytume, jog jos buvo sudarytos remiantis 2002 metų gairėmis, o tai pakankamai senas dokumentas. Nepaisant visų tyrimų, kurie verčia susirūpinti, per dešimtmetį nedaug kas pasikeitė.

   „Iki šiol tik kelių licencijuotų vakcinų saugumas buvo tiriamas su gyvūnais prieš leidžiant jas naudoti žmonėms.“

   Kasmet atsiranda vis daugiau tyrimų teigiančių, jog būtina tirti vakcinų ingredientų saugumą. Jums turbūt atrodo, jog ta savaime suprantama, argi ne?

   2015 metais išleistas tyrimas pabrėžia, kaip svarbu toliau tirti gyvsidabrio ir aliuminio poveikį, juk saugūs šių medžiagų kieki niekada nebuvo nustatyti nei žmonėms, nei gyvūnams, o ką jau kalbėti apie vaisius, naujagimius, kūdikius ir vaikus.

   Didėjantis skaičius tyrimų, aliuminį sieja su rimtų autoimuninių ligų pasireiškimu žmonėms.

   Žemiau pateikiama ištrauka iš tyrimo, išleisto 2015 metais „Frontiers“ žurnale, kuris akcentuoja aliuminio galimą žalą organizmui:

   Abstraktus ryšys tarp aliuminio dalelių išlikimo makrofaguose ankstesnių imunizacijų vietose ir nepageidaujamo sisteminio poveikio pasireiškimo, tiksliau neurologinio poveikio, ilgą laiką nebuvo išaiškintas. Aliuminis ilgai buvo identifikuojamas kaip neurotoksiškas metalas, veikiantis atmintį, kognityvines funkcijas ir psichomotoriką, keičiantis sinapsių aktyvumą, žalojantis kraujo-smegenų barjerą, sukeliantis prooksidancinį ir neurouždegiminį poveikį, aktyvuojantis glijos ląsteles, lėtinantis gliukozės metabolizmą smegenyse bei mitochondrijų funkciją, trikdantis transkripcijos aktyvumą ir skatinantis beta-amiloido bei neurofilamentų agregaciją. Be to, aliuminio dalelės veikia imunitetą. Jos savo paviršiuje adsorbuoja vakcinos antigenus, kurie apsaugo jas nuo proteolizės, todėl susiformuoja išliekantys imunogeniniai pseudopatogenai. Galiausiai, aliuminio dalelės gali tiesiogiai sukelti alergiją kaip ir kiti metalai. Sunku pasakyti, kiek ilgai aliuminio dalelės išlieka organizme, tai priklauso nuo aliuminio dalelių gebėjimo pasiekti organus ir toksiškai juos veikti. Šis gebėjimas buvo aprašytas ne vienoje studijoje.

   Tyrimas, išleistas „Šiuolaikinės medicinos chemijos“ žurnale 2011 metais teigia tą patį:

   Aliuminis yra neurotoksinas ir dažniausiai naudojamas kaip vakcinų sudedamoji dalis. Nepaisant virš 90 metų trunkančio aliuminio panaudojimo vakcinose, supratimas apie jo veikimo mechanizmą yra per mažas. Taip pat trūksta duomenų apie šios medžiagos toksiškumą bei farmakokinetiką. Tačiau idėja, kad skiepai yra saugūs – daugeliui priimtina. Eksperimentiniai tyrimai visgi parodė, jog aliuminis gali sukelti rimtus imunologinius sutrikimus. Tiksliau tariant, aliuminio dalelės skiepuose gali sukelti  autoimunines ligas, ilgalaikį smegenų uždegimą bei padidinti neurologinių komplikacijų riziką, o tai sukelia neigiamas pasekmes sveikatai.

   Dar vienas straipsnis, išleistas „Neorganinės biochemijos“ žurnale pasidalino tokia išvada:

   Mes įrodėme, kad aliuminio adjuvantai gali didinti autizmo spektro sutrikimų (ASD) atvejų skaičių. Mes taip pat įrodėme, jog vaikai iš šalių, kuriose ASD paplitimas didesnis, kur kas dažniau susiduria su vakcinose esančiu aliuminiu, ypač 2-jų mėnesių amžiaus... Pasak FSA, vakcinos atstovauja ypatingą vaistų kategoriją, nes jos paprastai skiriamos sveikiems individams. Be to, pasak FDA, dėl to daug dėmesio yra skiriama vakcinų saugai. Nors FDA yra nustačiusi aliuminio koncentracijos vakcinose viršutinę ribą (ne daugiau nei 850μg/dozę), tačiau svarbu paminėti, jog šis skaičius buvo pasirinktas, išnagrinėjus duomenis, rodančius, kad tokia aliuminio dozė sustiprino vakcinos antigeniškumą, o ne pasitelkus rimtus mokslinius tyrimus... Moksliniai įrodymai rodo, kad vakcinos saugumas nėra toks nenuginčijamas, kaip priimta manyti, tad būtų neprotinga vaikų skiepijimo neįtraukti į sąrašą priežasčių, galinčių sukelti ilgalaikius neurologinio vystymosi, įskaitant autizmą, sutrikimus.

   Sąrašas, susijęs su aliuminio poveikiu sveikatai, gali tęstis ir tęstis. Žemiau galite matyti vaizdo įrašą, kuriame Dr. Christopher Shaw, profesorius britų Kolumbijos universitete iš neuromokslų, oftalmologijos ir regimojo mokslo departamentų kalba apie aliuminį skiepuose.

   Didėjantis skaičius tyrimų aiškiai parodė, kad aliuminio dalelės vakcinose gali būti rimtų autoimuninių ligų pasireiškimo priežastis.

   Be to, aliuminis gali lengvai patekti į kūną ir organus, kur jo neturėtų būti, todėl jo aptinkama net šlapimo tyrimuose. Ta pati taisyklė galioja ne tik aliuminio dalelėms skiepuose.

   „Mūsų kūne daugėja šio junginio, kuris neatlieka jokios funkcijos organizmo biocheminiuose procesuose, tad aliuminis lengvai gali niokoti mus, kaip tik tai jis sėkmingai ir daro. Jis sukelia įvairiausias nereikalingas biochemines reakcijas“,- kalbėjo – Dr. Chris Shaw. 

   Skaityti komentarus