°C
   2020 08 10 Pirmadienis

   101-osios Estijos Respublikos metinės bus paminėtos ir apsikabinimų akcija

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-02-24 17:00:00

   Sekmadienį, vasario 24 dieną, Estijoje minimos 101-osios Estijos Respublikos metinės. Visoje šalyje vyksta šventiniai renginiai.

   Taip pat jau antrus metus iš eilės šia proga rengiama apsikabinimų akcija „Apsikabiname 20.19 val.!“ Šalies gyventojai yra kviečiami tuo metu apsikabinti ir pasveikti vienas kitą. Pirmą kartą tokia akcija buvo surengta pernai, per šimtąsias nepriklausomybės metines, ir vyko 20.18 val., BNS nurodė Estijos Respublikos šimtmečio šventimo organizacinis komitetas.

   „Jubiliejiniais metais Estijos gyventojai organizavo tūkstančius dovanų ir renginių, kurių teigiami įspūdžiai mus suvienijo. Šis pasiekimas nusipelno to, kad jį pažymėtume!“ – sakė valstybės kanceliarijos „ER100“ organizacinės komandos vadovas Jaanusas Rohumaa (Janusas Rohuma).

   „Visuotinė apsikabinimų akcija – tai puikus būdas paminėti šią svarbią dieną ir padėkoti mums brangiems žmonėms už tai, kad jie yra šalia mūsų“, – pridūrė jis.

   Vienas kitam padovanoti apsikabinimą Estijos Respublikos gimtadienio proga žmones pirmą kartą paragino dirigentas Hirvo (Hurvas) Surva.

   Estijos nepriklausomybės minėjimo renginiai prasidėjo sekmadienio rytą vėliavos pakėlimu Tompėjos pilyje. Vėliau buvo padėta gėlių prie Pergalės nepriklausomybės kare monumento. Vakare vyksta šventinis koncertas ir prezidentės rengiamas priėmimas.

   Šventiniai renginiai vyksta visoje šalyje.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus