°C
   2020 07 06 Pirmadienis

   10 nuostabių dalykų, kurie nutiks, kai būsi savimi

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2018-07-04 07:00:00

   Kai buvai mažas vaikas, juk turėjai savo norų, svajonių, elgdavaisi, kaip būdinga tik tau. Tai tave puikiai apibūdino kaip mažą žmogų.

   Augant visuomenė, aplinka, gyvenimiška patirtis ir genetiniai polinkiai sukūrė tave tokį, koks esi dabar.

   Kai suaugame, įgyjame gebėjimą adaptuotis, kad atitiktume kitų lūkesčius, tampame lankstūs, pasiduodami aplinkinių nuomonei, gyvenimiškoms aplinkybėms. Deja, tas prisitaikymas gali pradėti kelti sunkumų santykiuose, asmeniniame augime, veikloje. Kai apsimetame ne tais, kokie iš tiesų esame, tai gali pradėti kelti tiek nedideles problemas, tiek trukdyti siekti ilgalaikių tikslų.

   Būti savimi – tai tarsi atstovauti savo prekinį ženklą. Pabandyk būti savimi, priimk savo tikrąją prigimtį, rodyk žmonėms tiek savo stipriąsias, tiek silpnąsias puses, savo keistumus ir tikrą asmenybę. Patikėk, tai sukurs gyvenime tikrą stebuklą – pasaulis atsivers ir nušvis naujomis spalvomis!

   1. Savas tarp savų

   Kai nesi tikras, esi apsuptas ne tais žmonėmis. Niekas neskuba tau į pagalbą, nepalaiko tavo tikslų, asmeninio augimo. Žinoma, gal labai protinga apsimesti tuo, kuo nori tapti, tačiau jei dar nesi toks, tai nenuves niekur, išskyrus į nusivylimą (savimi ir aplinkiniais).

   Kai esi savimi ir elgiesi atitinkamai, leidi savo trūkumams tapti privalumais, siekti to, ko trokšta ne aplinka, o tavo širdis, į tavo gyvenimą ateina reikalingi žmonės, pagalba, apsauga.

   2. Materialinis apdovanojimas

   Žmonės perka iš žmonių. Jie pasirengę išleisti daugiau, jei jiems patinka tas, iš kurio perka (daiktus, paslaugas).

   Kai tapsi savimi, išmoksi užmegzti gilesnius ir kokybiškesnius santykius. Su klientais, vadovais, bendradarbiais. Ir visai nesvarbu, kokioje srityje dirbi.  Svarbiausia – nuoširdus bendravimas. Bet kuriame darbe yra santykiai su žmonėmis.  Kai gebi užsitarnauti pasitikėjimą, palaikyti santykius, labai greitai atsiranda galimybės augimui bei finansiniam klestėjimui.

   3. Mylimas žmogus

   Tik tuomet, kai būsi savimi, į tavo gyvenimą ateis tikra meilė. Žinoma, gali bet kada į savo gyvenimą pritraukti meilę, tačiau, jei apsimetinėsi tuo, kas nesi, anksčiau ar vėliau santykiuose neišvengsi nuoskaudų, nusivylimo, apgailestavimų. Būk tikras ir tau skirtas žmogus būtinai atsiras tavo gyvenime.

   4. Kitų pasitikėjimas

   Kai esi savimi, kiti tai jaučia. Nuoširdumas patraukia ir skatina bendrauti. Kai žmonės jaučia, kad esi tas, kuo save pristatai, jie pasitiki tavimi tiek mažuose, tiek dideliuose dalykuose. Kai tavimi pasitiki, laukia neišvengiama sėkmė karjeroje, santykiai pereina į naują lygmenį, žmonės nori daugiau laiko praleisti tavo draugijoje.

   5. Pasitikėjimas savimi

   Kodėl apsimetinėdamas gali prarasti pasitikėjimą savimi? Tam, kad kitiems įtiktum ir patiktum, atitiktum jų lūkesčius, turi nuolat nešioti kaukes, taikytis prie aplinkinių nuomonės. Tokiu būdu nuolat tenka keistis, paminti savo tikrąsias vertybes, išraiškos būdus.

   Kai tenka dažnai keistis, prisitaikyti, būdamas įsitempęs norom nenorom priimi neteisingus sprendimus. Kai nejauti pasitenkinimo tuo, ką darai, kai gyvenimas neteikia džiaugsmo, krinta tavo savivertė ir pasitikėjimas savimi. Būk tikras!

   6. Energijos šaltinis

   Patikėk, be galo gera gyventi savo asmeniniu ritmu, būti harmonijoje su savimi. Tinkami žmonės, naujos galimybės, pinigai – visa tai ateina neišvengiamai. Kai gyveni savo gyvenimą, jauti daugiau laimės. Smegenys išskiria endorfinus, kurie kelia nuotaiką,  energijos lygį ir daro tave labiau pozityviu. Kai jautiesi gerai – atitinkamai ir atrodai. Kai darai gerus darbus, tą patį ir pritrauki. 

   7. Sveikas miegas

   Būdamas savimi gyvenime turi daugiau džiaugsmo. Kuo geriau jautiesi, tuo mažiau turi rūpesčių. Kuo mažiau rūpesčių, tuo mažiau nerimastingų minčių prieš miegą. Vadinasi, daugiau laiko ramiam miegui, kokybiškam poilsiui, jėgų atstatymui.

   8. Mažiau streso

   Daug paprasčiau būti savimi, nei nuolat apsimetinėti. Kai nesi tikras, tenka nuolat slėpti melą, įtampą, stebėti, ką kalbi. Kai tu – tiesiog tu, nereikia pergyventi dėl savo žodžių, elgesio, kitų žmonių nuomonės apie tave. Tu įgyji svarbiausią dalyką –  vidinę ramybę, nes tiesiog esi, kas esi.  

   9. Autoritetas kitų akyse.

   Kai veiki vadovaudamasis savo tikraisiais norais ir tikslais, kitiems žmonėms sudarai pasitikinčio savimi, ramaus, patikimo žmogaus įspūdį. Nesvarbu: žmogus su tavim bendrauja prie arbatos puodelio ar skaito tavo žinutes socialiniuose tinkluose. Vidinis stabilumas kelia tavo autoritetą kitų akyse, iššaukia pasitikėjimą tavimi tiek asmeniniuose, tiek dalykiniuose santykiuose.

   10. Tikroji laimė

   Visa tai, ką jau išvardijome, veda į vidinę ramybę, taiką su savimi ir aplinka. Laimės pojūtis susijęs su gebėjimu save atskleisti, išreikšti, būti harmonijoje. Kai esi savimi, atskleidi prigimtines savybes, širdyje palengvėja, neišvengiamai apima vidinis džiaugsmas.

   Dėmesio! Gyvendamas gyvenimą, kuris leidžia parodyti geriausias vidines savybes, gauni geriausias galimybes judėti priekin. Nesvarbu, kas buvai iki šiol – atėjo metas išsilaisvinti iš to, kas nereikalinga, kas ne tavo ir judėti pirmyn į gyvenimą, kurį sukursi savo jėgomis būdamas savimi.

   Skaityti komentarus