°C
   2020 07 13 Pirmadienis

   L. Kukuraitis: kviečiame darbuotojus nepasirašinėti dokumentų, kur darbo garantijos yra mažinamos

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2020-03-19 20:00:00

   Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ragina darbuotojus nepasirašinėti jokių siūlomų dokumentų, jei juose galimos darbo garantijos yra mažinamos.

   „Prašome ir kviečiame darbuotojus nepasirašinėti jokių dokumentų, kur jaučiate, kad jūsų darbo sąlygos arba galimos garantijos yra mažinamos. Ypač, jei turite minimalius mėnesinius santykius ar didesnius už juos, net ir ligos išmoka yra mažesnė išmoka nei gautumėte per prastovą, kai būtų užtikrinta subsidija“, – ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė L. Kukuraitis.

   Ministras atkreipė dėmesį, kad kilus neaiškumams reikėtų pasikonsultuoti su Valstybine darbo inspekcija (VDI).

   „Tikrai reikia įvertinti, ar darbdaviai teisingai elgiasi, ar jūs jaučiate, kad neprarandate garantijų, kai jus stumia į ligos išmoką, pasiimti nedarbingumo pažymėjimą, dar yra blogesnis variantas, kai esate stumiami į neapmokamas atostogas“, – teigė L. Kukuraitis.  

   „Jeigu jaučiate, kad spaudimas yra didelis, tikrai verta pasikonsultuoti su VDI ir gauti tinkamus siūlymus, kaip spręsti situaciją“, – pridūrė jis.

   Seimas antradienį priėmė pataisas, kuriomis, paskelbus ekstremaliąją situaciją ar karantiną ir darbdaviui dėl to negalint suteikti darbuotojui darbo sutartyje sulygto darbo, valstybės parama sieks 90 proc. nuo darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio (tuose sektoriuose, kur nustatyti Vyriausybės apribojimai karantino metu).

   Kituose sektoriuose valstybės parama sieks 60 proc. nuo darbuotojui priskaičiuoto atlyginimo.

   Seimas taip pat pritarė savarankiškai dirbantiems, kurie mokėjo socialinio draudimo įmokas, iki trijų mėnesių mokėti fiksuotą 257 eurų dydžio išmoką per mėnesį, kai dėl nustatyto infekcijų plitimą ribojančio režimo asmuo negali vykdyti savo veiklos. Išmoką bus galima gauti kreipiantis į Užimtumo tarnybą.

   Skaityti komentarus