°C
      2024 03 29 Penktadienis

      Jei negali pakeisti darbo, pakeisk požiūrį į darbą!

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2018-08-09 15:00:00

      Žmonės, grįžę į darbą po atostogų, dažnai jaučia nusivylimą. Jie tikėjosi rasti ne visai tai, ką paliko. Darbdaviai tikisi uolesnių darbuotojų, darbuotojai - dosnesnių darbdavių, mokytojai - protingesnių ir paklusnesnių mokinių bei pasitikinčių tėvų. Ką daryti? Pasikalbėkime.

      Ką palikai, tą ir rasi

      Tiesa yra ta, kad tas pats darbas po atostogų nesikeičia. Tačiau tu galėjai pailsėti nuo darbo. O kai žmogus pailsi nuo darbo, po atostogų lengviau dirbti, atsiranda įkvėpimas, entuziazmas, šviežia energija, naujos mintys, idėjos ir pan. Net jei tu dirbi labai monotonišką darbą, gali atsirasti paprastas dėkingumas, kad turi darbą, stabilų atlygį ir gali sau bei savo vaikams užtikrinti saugumą. To labai ir linkiu. Tad visus savo lūkesčius išmesk jau dabar į šiukšlių dėžę.

      Darbas - tai ne tikėjimas

      Didžiausia žmonių problema yra ta, kad darbą jie prilygina tikėjimui, o darbdavį  sudievina. Mes gyvename tokiame amžiuje, kai žmonės dirba ir uždirba pinigus. Dažniausiai patys pasirenkame priklausyti šiai sistemai. Nes nenorime prisiimti labai daug atsakomybės nei už save, nei už savo likimus. Kuo daugiau dirbame, tuo mažiau gyvename. Tad paprastesnis požiūris į darbą palengvina ir patį darbą. Žmonės lengviau keičia netinkamą darbo vietą, drąsiau ieško kitų darbo vietų, drąsiau elgiasi darbe, daugiau prašo ir pan. Tad net jei tu turi ne visai patinkantį darbą, per mažą atlygį, gerai pagalvok, ar verta ką nors keisti, ar verta tokią situaciją priimti su viskuo, atrasti džiaugsmo ir būti dėkingam. Galioja dėsnis: kuo žmogus mažiau myli gyvenimą, tuo labiau jis įsistvėręs į darbą. Jei nori ką nors keisti, pamilk, visų pirma, gyvenimą.

      Darbe nepamiršk namų

      Nesiklaidink: kai esi darbe, būk darbe; kai esi namuose, būk namuose. Tačiau... Jei esi vyras ir turi žmoną bei vaikų, tau būtina išmokti būti vyru ir tėvu net darbe. Trumpi sms, trumpi pokalbiai telefonu su žmona, pasiteiravimai apie jos svarbius dienos įvykius tavo darbo eigoje, dėmesys grįžus į namus - tai yra labai svarbūs dalykai puoselėjant tvarius šeimyninius santykius. Tai yra atsidavimas ir jį vyrui labai svarbu stiprinti. Net kai tu grįžti po savo sunkios darbo dienos namo, tu grįžti tik tam, kad su tavimi visiems būtų lengviau. Jei nesupratai, skaityk dar kartą... Jei tu esi moteris, prisimink, kad turi vyrą ir vaikų. Rašyk vyrui sms, prisimink gražias savaitgalio akimirkas, rašyk savo norus vakarui ir pan. Pasistenk taip dirbti, kad nepervargtum ir dar pajėgtum bendrauti namuose ir su vyru, ir su vaikais. Dažnai tiek moterys, tiek vyrai pameta šį darbo ir tikrojo gyvenimo balansą: sureikšmina darbą, kuris tėra priemonė laimingai ir sėkmingai gyventi gyvenimą. Sureikšminkim gyvenimą ne darbe.

      Ir darbe yra gerų žmonių

      Daug kolektyvų samdo specialistus, kad jie padėtų žmonėms gyventi draugiškiau. Taip jau yra, kad žmogiškus santykius formalizuojame tuomet, kai nepavyksta bendrauti žmogiškai, paprastai. O yra kolektyvų, kurie, vengdami bėdų, nuo pat pradžių formuoja formalaus bendravimo įpročius. Jei bendraujame formaliai, vadinasi, esame toli vienas nuo kito. Kai esame toli vienas nuo kito, nepasitikime vienas kitu, kyla įtampos, patiriamas stresas ir dirbti nėra malonu. Todėl kviečiu po atostogų pažiūrėti į savo kolegas kaip į žmones: atrask juose savybes, kurios tave žavi, atrask jų stiprybes, atrask jų silpnybes ir saugok jas, o ne badyk pirštu. O kai bus kokia nors sudėtinga situacija, žiūrėk į kolegą kaip į sesę: tokia projekcija padeda išlikti žmogumi net ir sudėtingoje ar konfliktinėje situacijoje. Lengva yra nuskriausti žmogų, kai jis yra toli, kai nejaučiamas artumas, kai kitas suvokiamas kaip svetimas. Daug sunkiau elgtis negražiai, kai jaučiamės artimi vienas kitam. Būk šalia savo kolegos, būk žmogumi. Linkiu po atostogų išgerti daugiau arbatos, vandens ar kavos su kolegomis, pažinkit vieni kitus kaip žmonės, pasidomėkit interesais, neignoruokite jausmų, būkite malonūs vieni kitiems. Neverta gadintis nuotaikos dėl to, kas nėra gyvenimas. Lai darbas duoda iššūkių, įveikime juos ir nesikankinkime. Keiskime tai, ką galime pakeisti. Pildykime savo svajones ir žinokime: kai jos pildosi, jos sutampa ir su Dievo norais.

      Skaityti komentarus