°C
   2020 04 04 Šeštadienis

   „Grigeo“ grupės prezidentas G. Pangonis atsiprašo ir žada atlyginti už Kuršių marioms padarytą žalą

   Nuotrauka: bns

   2020-01-09 13:00:00

   Popieriaus ir medienos įmonių grupės „Grigeo“ prezidentas Gintautas Pangonis sako, kad situacija, kai „Grigeo Klaipėda“ galimai į Kuršių marias leido atliekas, yra netoleruotina, ir žada atlyginti žalą.

   „Teisėsauga paskelbė savo tyrimo išvadas. Tai buvo viena juodžiausių dienų mano gyvenime. Vakar visą dieną praleidau „Grigeo Klaipėda“ ir man pradėjo aiškėti visas mastas, kas ten įvyko. Šiandien atėjau atsiprašyti už tai, kas įvyko „Grigeo Klaipėda“, kas buvo daroma su Kuršių mariomis, miestu ir Lietuva. Tai netoleruotina ir mes to netoleruojame“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė G. Pangonis.  

   „Esu visos grupės prezidentas ir didžiausias akcininkas. Yra mano moralinė atsakomybė už tai. Aš ir man kolegos padarysime viską, kad daugiau tai nesikartotų, o žala būtų atlyginta kaip įmanoma greičiau bendradarbiaujant su teisėsauga ir atsakingomis institucijomis“, – pridūrė jis.   Teisėsauga paskelbė, kad įmonei „Grigeo Klaipėda“ priklausančiame gamybiniame objekte susidarančios nuotekos nepatenka į valymo įrenginius, o beveik nevalytos išteka į nuotekų vamzdžius, kuriais pasiekia Kuršių marias.

   Skelbiama, kad aplinkai padaryta žala gali siekti ne vieną milijoną eurų. Atsižvelgiant į tai, bendrovei „Grigeo Klaipėda“ sausio 7 dieną buvo surašytas privalomasis nurodymas nedelsiant nutraukti aplinkos teršimą nevalytomis nuotekomis.

   Prokurorų manymu, gamtai padaryta žala yra tyčinė, siekiant išvengti mokesčių ir kitų turtinių nuostolių.

   „Nasdaq Vilnius“ birža antradienį priėmė sprendimą sustabdyti prekybą bendrovės „Grigeo“ akcijomis.   Pati „Grigeo“ trečiadienį išplatino informaciją, kad situacija reikšmingos įtakos įmonių grupės rezultatams ir veiklai neturės.

   Aplinkosaugos ir vartotojų organizacijos ketvirtadienį Vilniuje prie pagrindinės „Grigeo“ būstinės rengia piketą.

   Nepirkti „Grigeo“ produkcijos nusprendė prekybos tinklas „Iki“, taip pat remonto ir buities prekių parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“. DELFI ketvirtadienį pranešė, kad „Grigeo“ produkcijos nepirks ir „Norfa.“ Kiti prekybos tinklai skelbė dar svarstantys, kaip pasielgti.

   Skaityti komentarus