°C
   2020 07 14 Antradienis

   Sužinokite, kur atsidurtumėte, jei iškastumėte tunelį į kitą pasaulio pusę

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-09-11 00:22:00

   Turbūt ne kartą vaikystėje pasvajojote, kas būtų, jei prasikastumėte iki kitos pasaulio pusės, kur atsirastumėte? Tėvai Amerikoje įprato vaikams sakyti, jog jie atsidurtų Kinijoje, tačiau tai nėra tiesa. Žemė yra rutulio formos, tad jei kasti pradėtumėte šiauriniame pusrutulyje, atsidurtumėte – pietiniame, o Kinija priklauso šiauriniam, todėl iš karto aišku, kad tai neteisingas variantas.

   Laimei, šiuo metu egzistuoja paprastas įrankis, kuris tėvams leis tiksliau atsakyti į smalsaujančio vaiko klausimą: tai antipodes map. Įveskite savo buvimo vietą ir programa pasakys, kas randasi kitoje rutulio pusėje.

   „Manau, kad tai labai įdomu: nors mes ir žinome, kad Žemė yra didelis, apvalus kamuolys, tačiau paprastai apie tai nesusimąstome“ , - teigė mokslininkas ir inžinierius Chris Yang. „Tad galvojant apie tašką, labiausiai nutolusį nuo mūsų, Žemės forma yra suvokiama geriau.“

   Blogos naujienos vaikams, gyvenantiems Lietuvoje. Jūs atsidurtumėte Ramioje vandenyno viduryje. Tiesa, mūsų planetos paviršių dengia daugiau vandens nei sausumos plotų, tad didelė tikimybė, nepriklausomai nuo jūsų buvimo vietos, kad atsidursite vandenyje, norėdami „prasikasti“ į kitą pasaulio pusę.

   Žinoma, yra išimčių. Jei vis tiek norite patekti į Kiniją, tuomet turėtumėte būti Argentinoje. Naujosios Zelandijos gyventojai nusigautų į Ispaniją, o indoneaziečiai pasiektų Amazonės miškus. Iš Grenlandijos patektumėte į Antarktiką, tačiau beveik iš visų kitų vietų, kasant pasiektumėte vandenyną.

   Be abejo, jei norite vaikams pasakoti tik gryniausią tiesą, tuomet svarbu paminėti, kad prasikasti iki kitos pasaulio pusės inžineriškai yra neįmanoma. Net jei tai būtų įmanoma, tektų keliauti tokiomis temperatūromis, kurios yra karštesnės už Saulės paviršių...

   Iki šiol Kolos gręžinys šiaurės Rusijoje – 7,5 mylių gylio – yra giliausia vieta Žemėje, kur pasidarbavo žmonės. Tai pakankamai gilu, tačiau tam, kad pasiektų Žemės plutos pabaigą, reiktų dar kasti it kasti.

   Žinoma, tai neturėtų atbaidyti nuo siekių. Taip pat nėra svarios priežasties prasikasti tiesiai iki kitos pusrutulio pusės. Protingai apgalvojus, galima iškasti tunelį, kuris sukasi ir atsiranda šalyje, į kurią norite patekti. Taigi, įmanoma iškasti tunelį, kuris prasidėtų bet kurioje pasaulio vietoje ir baigtųsi Kinijoje, jums tereikia nusibraižyti kiek sudėtingesnį maršrutą. 

   Skaityti komentarus