°C
   2019 09 23 Pirmadienis

   Naujas gydymas palengvina vaikų autizmo simptomatiką net 50% ?!

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-04-11 21:00:00

   Mokslininkai džiūgauja, atradę „pirmąjį gero žadantį gydymo būdą“ vaikams, sergantiems autizmu. Tyrėjams pavyko stipriai sumažinti autizmu sergančių vaikų kančias ir susilpninti jų patiriamus simptomus naudojant kontroversišką fekalinės transplantacijos procedūrą.

   Pirminiame tyrime dalyvavo 18 vaikų: 15 iš jų buvo nustatyta sunkūs autizmo spektro simptomai, bet po procedūros praėjus 2 metams, tik trims vaikams buvo nustatyti vidutinio stiprumo simptomai, o 8 vaikai net nepasiekė silpno autizmo ribos.

   Tyrimo duomenimis, per visą laikotarpį, simptomai, susiję su kalba, socializacija ir elgsena palengvėjo net 45 procentais.

   Šis fekalinio transplanto efektyvumas sustiprina teoriją, jog neurologiniai sutrikimai yra glaudžiau susiję su mūsų žarnynu, nei anksčiau manėme.

   „Mes pastebėjome labai stiprų ryšį tarp mikrobų, kurie gyvena mūsų žarnynuose, ir signalų, kurie keliauja į mūsų smegenis“ Teigė Dr. Rosa Krajmalnik-Brown, Arizonos Universiteto mikrobiologė, dalyvavusi tyrime. „Praėjums dviems metams vaikų būklės stipriai pagerėjo ir tai man suteikia vilties - pridūrė ji.

   JAV, vienam iš 59 vaikų nustatomas vienos ar kitos formos autizmas. 2000-taisiais autizmo spektro sutrikimo paplitimas buvo vos vienas iš 150. Taigi, per ateinantį dešimtmetį JAV į suaugusiųjų gyvenimą įsilies pusė milijono autizmo spektro sutrikimu sergančių žmonių. Tyrėjų žodžiais: „Tokiam antplūdžiui JAV nėra pasiruošusi“.

   Vaikams, sergantiems autizmu, žarnyno problemos, kaip vidurių užkietėjimas ar viduriavimas gali sukelti irzlumą, neatidumą, bloginti jų bendrą elgesį ir stiprinti kitus patiriamus simptomus, dėl ko ligos kontrolė apsunkinama ir gydytojams ir pacientų šeimoms.

   Gydymo režimas susideda iš premedikacijos, žarnyno valymo, o vėliau - neutralizuojama skrandžio rūgštis ir 7-8 savaites pacientai su maistu valgo fekalinių transplantų kapsules. Šis geresnių bakterijų antplūdis į žarnyną ypatingai pagerina pacientų sveikatą ir savijautą.

   Žinoma, tyrimas nėra labai patikimas, kadangi jame dalyvavo vos 18 pacientų, bet jis parodo, jog reikia atlikti žymiai daugiau tyrimų, kol ši procedūra bus pripažinta kaip potencialus autizmo spektro sutrikimų gydymo metodas.

   Gydymo pradininkas buvo Australų gydytojas gastroenterologas Thomas Borody, pareiškęs, jog šio tyrimo rezultatai yra tikras mokslinis atradimas.

   „Tai pirmas kartas pasaulio istorijoje, kai pacientams, sergantiems autizmo spektro sutrikimais, po gydymo pagerėjo taip ženkliai- teigė jis.

   Skaityti komentarus